SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co decyduje o wyborze operatora komórkowego?

Coraz istotniejszym, ale jeszcze nie najważniejszym czynnikiemdecydującym o wyborze dostawcy usług bezprzewodowych, staje sięcena.

Co decyduje o wyborze operatora komórkowego?

Z przeprowadzonego w marcu bieżącego roku badania firmy comScorewynika, że dla amerykańskich użytkowników telefonów komórkowychnajważniejszym czynnikiem przy wyborze operatora jest jego zasięg -informuje na swojej stronie internetowej eMarketer. Kolejnenajistotniejsze czynniki to cena oraz możliwość kontaktu z rodzinąi znajomymi.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat nie zmieniła się wspomnianakolejność, ale obecnie zasięg nie jest już tak często wskazywanyjak kiedyś.

W badaniu comScore z października 2006 roku, na zasięg jakonajważniejszy czynnik przy wyborze komórkowego operatora wskazywało27 procent respondentów, podczas gdy na cenę oraz rodzinę iznajomych odpowiednio 14 i 13 procent. Tymczasem w minionymmiesiącu zasięg był wskazywany przez 22 procent, podczas gdy cenajuż przez 19 procent, a rodzina i znajomi przez 17 procentbadanych.

Według comScore, spadek znaczenia zasięgu można tłumaczyć tym,że wśród konsumentów rośnie poczucie, że w przypadku większościdostawców jest on mniej więcej na tym samym poziomie. Może tojednocześnie oznaczać, że w najbliższym czasie to cena będzie dlaklientów najważniejsza przy wyborze operatora.

źródło: eMarketer

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co decyduje o wyborze operatora komórkowego?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl