SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co lubią Brytyjczycy?

Sieć stała się najatrakcyjniejszym sposobem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Już nie lubię parzyć herbaty, umawiać się na grę w golfa, ani spacerować w deszczowe wieczory. Brytyjczycy preferują teraz surfować w internecie, wynika z badań Nielsen/NetRatings. Kiedyś sieć była w Wielkiej Brytanii domeną młodych mężczyzn, teraz nie ma różnicy między płciami ponieważ 51,5% mężczyzn i 48,4% kobiet regularnie korzysta z internetu.

Dominującą grupę wśród brytyjskich internautów stanowią mający więcej niż 50 lat mężczyźni. Zapewne to oni spowodowali, że teraz z internetu korzysta 1,7 raza więcej osób po 50-tce niż przed 18-tką. Z analiz wynika, że w krajach gdzie internet jest lepiej dostępny, wśród użytkowników dominują osoby starsze, a tam gdzie sieć nie jest jeszcze tak powszechna, częściej korzystają z niej młodzi.

Zmiany w strukturze społeczeństwa sieciowego powodują, że w internecie pojawia się więcej reklam przeznaczonych dla starszych odbiorców. Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone i Europę Zachodnią agencję mówią nawet o „dojrzałym” marketingu. Polska należy chyba jednak do państw, które na dominację dojrzałych osób w internecie muszą jeszcze zaczekać.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co lubią Brytyjczycy?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl