SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co piąty Polak na letni urlop wydał tyle samo co przed rokiem

Ponad 21 proc. Polaków przeznaczyło w bieżącym roku na letni urlop wypoczynkowy tyle samo pieniędzy co w roku ubiegłym - wynika z badania Homo Homini.

Co piąty Polak na letni urlop wydał tyle samo co przed rokiem

Badanym zadano pytanie jak określiliby tegoroczne wydatki na letni urlop wypoczynkowy względem zeszłego roku. Ponad 21 proc. osób zadeklarowało wydatki na poziomie zbliżonym do zeszłego roku.

18,2 proc. przyznało, że wydało mniej niż przed rokiem, a prawie tyle samo (18,7 proc.), że zwiększyło wydatki na urlop.

Natomiast ok. 30 proc. respondentów nie miało urlopu wcale.

Wśród osób zarabiających od 1 do 3 tys. zł netto ok. dwukrotnie więcej było takich, które były zmuszone wydać na wakacje mniej niż przed rokiem, niż takich, które pozwoliły sobie podwyższyć standard wypoczynku. W przypadku osób zarabiających 3-4 tys. zł netto proporcje wyglądały odwrotnie: 13,2 proc. ograniczyło wydatki wakacyjne, a 32,4 proc. je zwiększyło. Podobnie wyglądała sytuacja przy osobach zarabiających jeszcze więcej.

Analizując poziom wykształcenia widać, że najgorzej wiodło się osobom z wykształceniem zawodowym. Co czwarta z nich ograniczyła swoje wakacyjne wydatki, a 18,5 proc. utrzymało wydatki na niezmienionym poziomie.

Z kolei osoby zatrudnione na umowę o pracę przeznaczały więcej na wakacyjny wypoczynek niż osoby pracujące w ramach umowy zlecenia i o dzieło. 23 proc. etatowców zwiększyło swoje wydatki na wakacje w tym roku. To samo zrobiło tylko 5,2 proc. badanych z umową zlecenia.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Homo Homini na zlecenie Work Service na reprezentatywnej próbie n=1104 respondentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co piąty Polak na letni urlop wydał tyle samo co przed rokiem

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Kafeteria odpowiedzi woła o pomstę do nieba i miło, że na wykresie nie ma danych w % >:O
8 8
odpowiedź
User
Piotr
Nie chce mi się wierzyć,że tylko 30% ludzi nie wyjechało na wakacje.
9 9
odpowiedź
User
mmw
Nie che ci sie wierzyc? I bardzo slusznie! Wiekszosc ludzi nie chce pogarszac swojego wizerunku, nawet przed samymi soba, a co dopiero przed ankieterem, wiec za wyjazd wakacyjny uznaja weekendowy pobyt w Pradze albo trzydniowa wizyte u cioci Basi - tu sa wakacje prawie all inclusiv . Ciotka przjedzie z rewizyta i... tyle ludzi wyjechalo!
8 8
odpowiedź