SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co trzeci Polak nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego

W ostatnich latach telefon stał się dla Polaków narzędziem niezbędnym do codziennego funkcjonowania. Co trzeci Polak nie jest w stanie rozstać się ze swoim telefonem na 24 godziny - wynika z badania Payback.

Article

Ze smartfonu korzysta już 83% spośród wszystkich użytkowników telefonów komórkowych. Oprócz połączeń głosowych, badani najczęściej korzystają z możliwości wysyłania i odbierania wiadomości SMS (89%), robią zdjęcia i nagrywają filmy (82%), surfują po internecie (78%), odbierają i wysyłają e-maile (73%) oraz korzystają z mediów społecznościowych (53%).

9 na 10 użytkowników smartfonów korzysta z aplikacji mobilnych - głównie tych do przeglądania stron internetowych (94%) oraz odbierania i wysyłania poczty (68%). Spore grono użytkowników korzysta z komunikatorów (54%) oraz aplikacji zakupowych (43%).

Co trzeci Polak płaci za korzystanie z telefonu lub telefonów od 21 do 50 zł, podobnie co trzeci płaci od 51 do 100 zł. 17% ankietowanych wydaje powyżej 100 zł miesięcznie, a 19% mieści się w kwocie 20 zł.

Ponad połowa Polaków (60%) deklaruje, że korzysta z telefonu często (przynajmniej raz na godzinę) lub bardzo często (nawet co kilka, kilkanaście minut). Co czwarty ankietowany uważa, że rzadko (najwyżej kilka razy dziennie) korzysta z telefonu, a 13% bierze do ręki telefon raz lub dwa razy dziennie.

Natomiast 32% Polaków nie jest w stanie odłożyć telefonu komórkowego na 24 godziny. Ankietowani nie wyobrażają sobie takiego kroku głównie z uwagi na utratę kontaktu z bliskimi (47% odpowiedzi) oraz z troski o tych, którzy mogliby się martwić, nie mogąc połączyć się z właścicielem telefonu (27%).

Według deklaracji ponad połowy badanych (53%), dziecko swój pierwszy telefon powinno otrzymać już w szkole podstawowej.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 24 czerwca do 3 lipca 2016 r. metodą ankiety online na grupie 276 osób - uczestników programu Payback. Grupa badawcza w wieku 18-65 lat dobrana została tak, aby odpowiadać strukturze demograficznej kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co trzeci Polak nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anke
wcale się nie dziwię tym wynikom, telefony są wygodne i coraz szybciej się na nich pracuje. szczególnie jak ktoś ma korzystną ofertę na rozmowy i internet. ja akurat korzystam z uproszczonego abonamentu w t-m bez tzw. zwyzek i z telefonem się nie rozstaję!
8 8
odpowiedź
User
lehoo
Badanie przeprowadzone metodą ankiety online, na grupie 276 osób. Czy są to wiarygodne analizy?
8 8
odpowiedź