SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coca-Cola "najczęściej wybieraną" marką dekady

Coca-Cola jest "najczęściej wybieraną" marką FMCG na świecie w ciągu ostatnich 10 lat - wynika z analizy zachowań zakupowych w okresie 2012-2021 przeprowadzonej przez Kantar.

Article

W ramach badania Kantar zidentyfikował 11 marek FMCG, z których każda odnotowała największy wzrost w swojej kategorii. Ogółem marki te stanowiły 25,1 mld (6,6 proc.) zakupów w 2021 r., w porównaniu z 19,2 mld (5,8 proc.) w 2012 r. Tempo wzrostu tych marek wyniosło 31 proc. w ciągu dekady, prawie dwukrotnie więcej niż całkowita stopa wzrostu rynku markowego.

Jednakże, podczas gdy Coca-Cola była najczęściej wybieraną marką, ma najniższą stopę wzrostu spośród 11 zidentyfikowanych marek, chociaż zaczynała od najwyższego poziomu. Marka czyszcząca Vim jest najszybciej rozwijającą się marką FMCG na świecie w ciągu ostatniej dekady (265 proc.), dalej są Dettol (142 proc.) i Sunsilk (64 proc.).

Analiza pokazuje, że lojalność międzypokoleniowa – dzieci nadal kupują te same marki, co ich rodzice, gdy zakładają własne gospodarstwo domowe – jest największym motorem wzrostu.

W ciągu 10 lat - do 2021 r. włącznie - liczba gospodarstw domowych na całym świecie wzrosła o 17 proc. -  do 1,2 mld. Spośród 11 marek zidentyfikowanych w ramach badania wzrost penetracji stanowił średnio 87 proc. ich wzrostu. Oznacza to, że ważne jest, aby marki upewniły się, że dzieci zakładające własne domy dokonują takich samych wyborów zakupowych jak ich rodzice, ponieważ jest to klucz do długoterminowego sukcesu, sugeruje Kantar.

Na przykład liczba gospodarstw domowych kupujących Coca-Colę wzrosła o 17 proc.w ciągu dekady, co jest zgodne ze wzrostem gospodarstw domowych.

Średnia liczba marek FMCG wybieranych przez gospodarstwa domowe rocznie utrzymywała się na stałym poziomie 55 w ciągu ostatnich 10 lat, podczas gdy średnie wydatki na markowe artykuły spożywcze wzrosły z 730 dolarów  rocznie w 2012 r. do 862 dolarów w 2021 r.

Guillaume Bacuvier, dyrektor generalny działu Worldpanel firmy Kantar, mówi: - Zwiększenie wskaźnika penetracji gospodarstw domowych – przynajmniej nadążanie za wzrostem liczby ludności i gospodarstw domowych – jest najlepszym sposobem na rozwój i jedynym sposobem na konsekwentny wzrost z roku na rok. W koszyku konsumentów jest skończona przestrzeń. Zapewnienie sobie miejsca na liście artykułów spożywczych – które jest unikalne dla każdego gospodarstwa domowego – jest koniecznością. Jeśli jesteś poza listą, jesteś poza wyborem konsumentów - dodaje.

Dołącz do dyskusji: Coca-Cola "najczęściej wybieraną" marką dekady

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl