SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coca-Cola wprowadza w Polsce nakrętki przytwierdzone do butelek

Oddział koncernu Coca-Coli na Polskę i kraje bałtyckie wprowadzi w najbliższych tygodniach na rynek nowy rodzaj zamknięcia swoich napojów (Coca-Cola, Sprite, Fanta) w plastikowych butelkach. Będą to nakrętki przytwierdzone do butelek. 

Article

Nowy rodzaj zamknięcia to krok na drodze do realizacji przez system firm Coca‑Cola w Polsce i krajach bałtyckich wymogów europejskiej dyrektywy o tworzywach sztucznych jednorazowego użytku. 

Projekt nowego zamknięcia zakłada, że butelka i nakrętka pozostają nierozłączne. Dzięki temu zbierane do ponownego przetworzenia będą całe opakowania, co oznacza, że mniej odpadów trafi do środowiska.

Koncern już w 2021 r. rozpoczął stopniowe dostosowywanie swoich linii produkcyjnych w całej Europie do wprowadzenia nowego rozwiązania. Proces przebiegał w ścisłej współpracy z europejskimi rozlewniami, w tym z zakładami Coca‑Cola HBC, które wdrażają innowację w różnych krajach tak, by wszystkie były gotowe na produkcją butelek z przymocowanymi nakrętkami do 2024 roku, czyli przed wejściem w życie wymogu Komisji Europejskiej.

Aby napić się napoju należy odkręcić nakrętkę tak jak do tej pory i odchylić do tyłu, do momentu, gdy zablokuje się ona z lekkim kliknięciem, informując w ten sposób, że została zabezpieczona. Do zamknięcia została dodana specjalna wypustka na pierścieniu otaczającym szyjkę butelki PET, która utrzymuje nakrętkę i umożliwiają jej ponowne, hermetyczne nałożenie.

Firma informuje, że po szeroko zakrojonych testach konsumenckich nowe zamknięcie okazało się preferowanym rozwiązaniem zarówno pod względem wzornictwa jak i komfortu użytkowania.

 

Dołącz do dyskusji: Coca-Cola wprowadza w Polsce nakrętki przytwierdzone do butelek

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wikt
Teraz chcą, żeby oddać, a przypomnieć należy, że wcześniej nakrętki się sprzedawało.
odpowiedź
User
Niezacofany
Chyba przespaliście temat, bo butelki z takimi nakrętkami kupuję już od kilku miesięcy 😃 śmieszny artykuł
odpowiedź