SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coca-Cola rezygnuje z folii w wielopakach puszek

Coca-Cola wprowadza nowy sposób pakowania wielopaków puszek. Papierowe opakowanie oparte na technologii KeelClip zastąpi folię termokurczliwą.

Article

KeelClip to papierowe opakowanie zastępujące folię na wielopakach puszek. To nie tylko bardziej ekologiczna i przystępniejsza w recyklingu alternatywa dla folii termokurczliwej, ale także funkcjonalne ułatwienie dla konsumentów, które  stanowi realizację strategii bardziej zrównoważonego projektowania opakowań.

To rozwiązanie wykorzystuje w pełni karton pochodzący ze zrównoważonych źródeł (certyfikat FSC) i zaprojektowane jest tak, aby ułatwić transport.

Coca-Cola bez folii

- Mimo wielu wyzwań, z którymi jako firma mierzymy się w ostatnim roku, nie rezygnujemy z podjętej ambicji na rzecz Świata bez Odpadów. Od lat to właśnie ona stanowi dla nas priorytet i centrum naszych działań, dlatego nieustanne poszukujemy rozwiązań ograniczających wykorzystanie plastiku. Technologia KeelClip to kolejny krok na naszej drodze - mówi Natalia Stroe, dyrektor generalna dla Polski i Krajów Bałtyckich, Coca-Cola Poland Services.

Coca-Cola stawia na recykling opakowań

Wprowadzanie innowacji w zakresie opakowań to jeden z trzech głównych filarów firmy Coca-Cola w dążeniu do realizacji ambicji Świata bez Odpadów, na którą składają się: design opakowań, ich zbiórka i recykling oraz budowanie partnerstw i koalicji na rzecz działań w tych obszarach.

Do 2030 roku opakowania produkowane przez Coca-Cola mają w co najmniej 50 proc. składać się z surowca wtórnego. Już w 2019 r. Coca Cola zaprezentowała pierwszą w historii plastikową butelkę wykonana z odpadów morskich, które zostały poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane w opakowaniach na napoje.

W Polsce Coca-Cola zainwestowała w najnowsze technologie, dzięki którym firma ograniczy wykorzystanie folii stretch nawet do 40 proc., a to rozwiązanie jest obecnie testowane w jednej z polskich fabryk. Marka zobowiązała się także, że do 2030 będzie pomagać zbierać i poddawać recyklingowi taką ilości butelek i puszek, ile trafia od niej na rynek.

Dołącz do dyskusji: Coca-Cola rezygnuje z folii w wielopakach puszek

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
Ciekawe ile drzew na to wytną?
odpowiedź
User
Comrades
Ciekawe ile drzew na to wytną?


Przeczytaj trochę więcej niż tytuł to się dowiesz.
odpowiedź
User
mike
Rewelka... z 10 lat im to zajęło, ale dalej hektolitry tego słodzonego badziewia sprzedawane są w śmierdzących ropą plastikowych butelkach.
Wciąż czekam na w 100% zwrotne butelki szklane, a nie plastiki walące ropą, albo aluminium walące rozpuszczalnikiem. KIedyś się dało, a teraz obchodzą temat naokoło typowo w stylu korporacji.
odpowiedź