SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ComArch ECOD startuje w Rosji

Platforma elektronicznej wymiany dokumentów ComArch ECOD startuje w Rosji

ECR Rosja, stowarzyszenie grupujące kluczowych rosyjskich producentów, wybrało największą polską platformę EDI ComArch ECOD do realizacji kompleksowych projektów elektronicznej wymiany dokumentów pomiędzy rosyjskimi sieciami handlowymi i ich dostawcami. Projekt uruchomienia platformy ECOD będzie realizowany wspólnie z jednym z największych integratorów rosyjskich, firmą Korus Consulting. Z platformy ECOD korzysta obecnie już 3150 firm, a za jej pośrednictwem przesyłanych jest ponad 3 miliony dokumentów handlowych miesięcznie.

ComArch ECOD i Korus Consulting obsłużą największe sieci handlowe oraz tysiące producentów i dostawców w zakresie transmisji elektronicznych faktur, zamówień, oraz innych dokumentów handlowych. Usługi EDI (Electronic Document Interchange), dostarczane przez ComArch ECOD i wsparte lokalnie przez Korus Consulting pozwolą firmom rosyjskim na szybsze i bezbłędne przesyłanie zamówień, stanów magazynowych, cenników i każdej innej informacji handlowej. Krótszy czas i szybsza logistyka komunikacji biznesowej przekłada się na szereg korzyści, o które obecnie zabiegają najwięksi producenci w Rosji. „Inwestycje w rozwiązania informatyczne umożliwiające przechodzenie z tradycyjnych metod przesyłania dokumentów na rozwiązania automatycznej i elektronicznej wymiany, należą do najszybciej zwracających się w branży. Od dłuższego czasu obserwujemy poważne zainteresowanie tego typu usługami w całej Europie. Chcielibyśmy nadal utrzymywać dominującą pozycję w tym sektorze na rynku polskim, oraz powiększać nasz udział na rozwijających się rynkach, szczególnie u naszych bezpośrednich sąsiadów.”  - mówi Paweł Przewięźlikowski, Wiceprezes ComArch SA.

ComArch ECOD pośredniczy obecnie w przesyłaniu milionów elektronicznych faktur, zamówień, oraz stanów magazynowych pomiędzy największymi sieciami handlowymi, takimi jak Carrefour, Auchan, Metro, Ahold, Jeronimo Martins Dystrybucja czy sieciami stacji benzynowych Shell i BP, a ponad trzema tysiącami ich dostawców, wśród których najważniejszymi są Unilever, Procter & Gamble, oraz Sony. Usługi dostępne na platformie ComArch ECOD łączą także partnerów z Czech, Niemiec, oraz Litwy. Rosja to kolejny z krajów, na liście referencyjnej tego rozwiązania EDI. „Umowa z ECR Rosja ma również poważne znaczenie dla Polskich firm, obecnych i przyszłych Klientów ECOD, ponieważ oznacza to swobodę automatycznej komunikacji biznesowej z partnerami rosyjskimi w ramach tego samego rozwiązania. Ponadnarodowy charakter platformy ComArch ECOD to znakomite wsparcie techniczne dla międzynarodowych interesów naszych Klientów.” – dodaje Paweł Przewięźlikowski.

Firma ComArch dostarczy klientom rosyjskim niezbędnej technologii oraz zapewni stały rozwój technologiczny skierowany na indywidualne potrzeby rynku rosyjskiego. Rosyjska firma Korus Consulting, specjalizująca się w dużych projektach integratorskich, zapewni pełne wsparcie techniczne (HelpDesk), oraz będzie zarządzała projektem zgodnie z wymaganiami ECR Rosja, oraz standardami wypracowanymi w ramach projektu ECOD w innych krajach.

Platforma ComArch ECOD jest oparta na technologii Microsoft BizTalk. które zostało zaprojektowane między innymi po to, żeby usprawniać taki rodzaj komunikacji jaki zachodzi pomiędzy sieciami handlowymi a ich partnerami. Rozwiązania tej grupy są oferowane przez Microsoft również na rynku rosyjskim, dzięki czemu ECOD uzyskuje dodatkowe niezbędne zaplecze i wsparcie techniczne w tym rejonie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ComArch ECOD startuje w Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl