SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z zarządu Comarchu odchodzi syn założyciela

Ze stanowiska wiceprezesa koncernu informatycznego Comarch zrezygnował Janusz Jeremiasz Filipiak. To syn założyciela i głównego akcjonariusza firmy Janusza Filipiaka, który ponad miesiąc temu w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Janusz Jeremiasz Filipiak z funkcji wiceprezesa Comarchu zrezygnował w niedzielę. Nie podał przyczyn.

Filipiak od 10 lat jest prezesem amerykańskiej spółki zależnej Comarchu, która zajmuje się obsługą m.in. dużych firm, np. z Fortune 10 i Fortune 500. W br. spółka zakończyła budowę swojej głównej serwerowni w Arizonie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na początku października Janusz Filipiak, prezes i główny akcjonariusz Comarchu, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Spółka i rodzina biznesmena nie informują o jego stanie zdrowia.

Do wykonywania czynności prezesa Comarchu z rady nadzorczej oddelegowana została Anna Pruska. W zeszłym tygodniu przedłużono ten stan o dwa miesiące, do początku stycznia. W zarządzie spółki pozostają, jako wiceprezesi, Marcin Warwas, Arkadiusz Iłgowski, Tomasz Matysik, Wojciech Pawluś, Michał Pruski, Konrad Tarański, Zbigniew Rymarczyk, Andrzej Przewięźlikowski i Marcin Romanowski.

W poniedziałek w południe za akcję Comarchu płacono 154,50 zł, przez minione 12 miesięcy akcje zdrożały o ok. 5 proc. Kapitalizacja spółki wynosi 1,25 mld zł.

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa Comarch zanotowała 394,9 mln zł przychodów i 26,9 mln zł zysku netto, wobec 426,3 mln zł wpływów i 9,51 mln zł zysku netto. Głównymi akcjonariuszami firmy są Janusz Filipiak (ma akcje stanowiące 24,55 proc. kapitału i 36,82 proc. głosów na walnym zgromadzeniu) i Elżbieta Filipiak (10,4 proc. kapitału i 27,96 proc. głosów).

Dołącz do dyskusji: Z zarządu Comarchu odchodzi syn założyciela

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
uuu
kara za ojca pychę, albo mięsa za dużo jad
odpowiedź