SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comarch zarejestrował spółkę w Luksemburgu

Comarch zarejestrował spółkę zależną w Luksemburgu. Comarch Luxembourg S.a.R.L  zajmować się będzie przede wszystkim dostarczaniem rozwiązań dla sektora finansowego.

Comarch zarejestrował spółkę w Luksemburgu

"Rynek luksemburski jest niezwykle atrakcyjny dla dostawców kompleksowych rozwiązań i aplikacji bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych oraz usług IT, ze względu na ogromny potencjał jakie dają obecne tam instytucje finansowe. Dzięki nowym regulacjom i inicjatywom mającym na celu optymalizację procesów biznesowych, obserwujemy zwiększony popyt na sprawdzone rozwiązania, innowacyjne aplikacje oraz kompleksowe usługi Managed Services. Coraz częściej banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i fundusze inwestycyjne decydują się powierzyć obsługę swoich procesów informatycznych stabilnym partnerom zewnętrznym" - powiedział dyrektor działu informatyki i bezpieczeństwa IT Comarch Luxembourg Adam Tymofiejewicz,.

O zamierze rejestracji spółki w Luksemburgu już na początku roku, w rozmowie z ISB, informował wiceprezes Comarchu Piotr Reichert. Według niego, kraje Beneluksu mają być miejscem strategicznej ekspansji firmy. Dodał, że strategia rozwoju na tym rynku łączy się z inwestycjami, które dotyczył mają zarówno nowych produktów, jak i ich lokalizacji.

"Nowa spółka, w oparciu o wspólne zasoby oraz doświadczony zespół konsultantów biznesowych, specjalistów IT i inżynierów systemowych, będzie wdrażała aplikacje i dedykowane rozwiązania dla sektora finansowego, jak również świadczyła usługi konsultingowe i utrzymaniowe. Obecność w Luksemburgu wzmocni aktywność biznesową grupy kapitałowej Comarch w tym regionie, a dzięki lokalnemu wsparciu technicznemu zwiększy się również jej efektywność operacyjna" - czytamy dalej w komunikacie Comarchu.

Comarch miał 0,86 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 0,12 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 147,47 mln zł wobec 145,71 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comarch zarejestrował spółkę w Luksemburgu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl