SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Commander Arian”, „Dziesiątka z Chicago” i „Wielki kryzys 1929” w Vodylli

Na platformie Vodylla w ostatnim czasie pojawiły się trzy nowe filmy dokumentalne: „Commander Arian”, czyli opowieść o kobietach na wojnie w Syrii, „Dziesiątka z Chicago” o krwawych zamieszkach w Chicago w 1968 r. oraz „Wielki kryzys 1929” analizujący przyczyny i konsekwencje Wielkiego Czwartku.

„Commander Arian”; fot. materiały prasoweArticle

Film dokumentalny „Commander Arian” (reżyseria: Alba Sotorra) to opowieść o kobietach, wojnie i wolności - o bojowniczkach Kobiecych Jednostek Ochrony (YPJ) wchodzących w skład Syryjskich Sił Demokratycznych, wspieranych w walce z tzw. Państwem Islamskim przez USA.

- „Commander Arian” to dokument prawdziwy do bólu. Surowy. Żadnych ozdobników - kamera rejestruje wyłącznie obrazy jałowych równin syryjskich, ruiny i dzieci bawiące się wśród gruzów, śmierć i życie kobiet na linii frontu oraz intymne sceny odpoczynku, posiłków, cierpienia, tęsknoty, rozmów o sensie walki i osobistych zwierzeń. Nawet ścieżka dźwiękowa ograniczona jest do ludzkich głosów, wystrzałów i eksplozji - komentuje Przemysław Petryszyn, właściciel RDF Entertainment, szef Vodylla.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Druga z produkcji - „Dziesiątka z Chicago” - to dokument prezentujący wydarzenia z 1968 roku, kiedy to w Chicago podczas Narodowej Konwencji Demokratów odbył się wielotysięczny marsz antywojenny i proobywatelski.

Brett Morgen - reżyser filmu - zestawił archiwalny materiał filmowy z ulicznych starć z policją, w które przekształciły się pokojowe demonstracje i hipisowskie „świętowanie życia”, z animowanymi rekonstrukcjami procesu sądowego organizatorów, oskarżonych o spisek w celu wywołania zamieszek. W dokumencie wykorzystano muzykę lat 60. i współczesne protest-songi Rage Against the Machine czy Eminema.

Z kolei dokument „Wielki kryzys 1929” łączy materiał archiwalny dokumentujący czasy prosperity lat 20. i mrzonki o wiecznym dobrobycie, szok Czarnego Czwartku, a także późniejszą zapaść gospodarczą.

Dokumenty „Commander Arian”, „Dziesiątka z Chicago” i „Wielki kryzys 1929” są już dostępne w Vodylli.

Vodylla to należąca do RDF Entertainment nowa platforma streamingowa w ofercie której znajdują się głównie filmy dokumentalne, a także pozycje nadawane w kanale Active Family (również należącym do spółki), w tym m.in.: „Family Feud” i „Moon Talk”. Serwis wystartował w poniedziałek, 8 maja nad ranem.

Stopniowo do oferty trafiają także oryginalne produkcje dokumentalne RDF Entertainment. Miesięczny dostęp do platformy można uzyskać w cenie 19,90 zł.

Dołącz do dyskusji: „Commander Arian”, „Dziesiątka z Chicago” i „Wielki kryzys 1929” w Vodylli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl