SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Commfort PR: nie rezygnujemy z naszej marki, roszczenia Dębickiej są bezpodstawne

Agencja Commfort PR podkreśla, że wbrew informacjom Katarzyny Dębickiej nie zapadło jeszcze żadne orzeczenie sądowe zakazujące spółce używania swojej nazwy i logo. Firma ocenia, że roszczenia Dębickiej do tej marki są zdecydowanie bezpodstawne.

Shutterstock.com Article

W piątek poinformowaliśmy, że na początku lutego Sąd Okręgowy w Lublinie na wniosek Katarzyny Dębickiej zakazał spółce Commfort PR - należącej do Orchidea Group - posługiwania się swoją nazwa i logo (więcej na ten temat). Zarząd Commfort PR w sprostowaniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl precyzuje jednak, że w tej sprawie nie toczy się postępowanie ani nie zapadło jeszcze orzeczenie. - Wydano jedynie postanowienie o zakazie użytkowania logotypu do czasu rozstrzygnięcia orzeczeniem sądu tej sprawy, o ile wniesiony zostanie pozew w ciągu 14 dni - informuje kierownictwo firmy.

- Spółka Commfort PR w pełni i bez ograniczeń funkcjonuje w obrocie gospodarczym w Polsce i nie ma w tym przedmiocie żadnych ograniczeń prawnych i faktycznych - podkreśla zarząd i deklaruje, że nie ma zamiaru kończyć lub zmieniać zakresu jej działalności.

- Roszczenia Katarzyny Dębickiej nie podlegają naszej ocenie ani weryfikacji jako prywatne i zdecydowanie bezpodstawne, a zatem  niemające dla nas żadnego znaczenia, opinie osoby fizycznej - stwierdzają zarządzający spółką. - Jak nam wiadomo, Katarzyna Dębicka - do dnia 15 marca 2013 prezes Commfort PR - otworzyła aktualnie w pełni konkurencyjną do naszej spółki działalność gospodarczą pod nazwą zbliżoną do nazwy naszego podmiotu (Commfort Group - przyp.red.) - dodają.

Według Commfort PR podana przez Katarzynę Dębicką informacja, że niedługo otrzyma z Urzędu Patentowego prawa do znaku „Commfort Group”, jest nieprawdziwa, ponieważ do jej wniosku złożono zastrzeżenia, które mogą to uniemożliwić lub co najmniej doprowadzić do postępowania sądowego w tej sprawie.

Katarzyna Dębicka z rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiada, że nie zamierza rezygnować z walki o prawa do marki Commfort PR. Informacje podawane przez obecny zarząd spółki określa jako nieprawdziwe.

 


SPROSTOWANIE do newsa z 24.02.2014

Redakcja Wirtualnemedia.pl z ubolewaniem informuje, że w pierwotnej wersji publikacji zawarte zostały nieprawdziwe i nieweryfikowane przez redakcję oświadczenia Katarzyny Dębickiej, mogące naruszać dobre imię spółki Commfort PR Sp. z. o.o. oraz Orchidea Group Sp. z. o.o..

W sposób nieuprawniony i niezgodny ze stanem faktycznym i stanem prawnym, przedstawione zostały przede wszystkim informacje, że Sąd Okręgowy w Lublinie zakazał spółce Commfort PR Sp z o.o. (należącej do Orchidea Group Sp. z o.o.) używania nazwy spółki. W powyższej sprawie nie zapadły nigdy żadne orzeczenia a wydano jedynie Postanowienie o zakazie użytkowania logotypu do czasu rozstrzygnięcia orzeczeniem sądu tej sprawy, o ile wniesiony zostanie pozew w tej sprawie, pod rygorem upadku zabezpieczenia w ciągu 14 dni od daty Postanowienia.

Jako błędną przedstawiliśmy również informację o przystąpieniu Katarzyny Dębickiej do spółki Commfort PR Sp. z. o.o.. Zgodnie z prawdą Katarzyna Dębicka była współzałożycielką tej spółki i pozostaje nadal jej udziałowcem. Informacje cytowane a pochodzące od Katarzyny Dębickiej zostały przez redakcję zacytowane bez zgody osób prawnych i fizycznych, których dotyczą. Za ewentualne naruszenie interesu i wizerunku publicznego tych osób poprzez nieprawdziwość lub błędną interpretację tych informacji, redakcja przeprasza.

Jako całkowicie nieprawdziwe przytoczyliśmy oświadczenie Katarzyny Dębickiej, że przeciwko spółce Orchidea Group toczy się postępowanie sądowe. Wg oświadczenia zarządu tej spółki, na dzień publikacji fakt taki nie miał miejsca.

Z ubolewaniem potwierdzamy fakt, iż o nieprawdziwości publikowanych informacji zostaliśmy powiadomienia pisemnie przez zarząd Commfort PR Sp. z o.o.. Za brak staranności dziennikarskiej w publikacji oraz skutki tego zaniedbania, redakcja przeprasza spółki Commfort PR Sp. z o.o. oraz Orchidea Group Sp. z o.o. jak również osoby je reprezentujące.

 


SPROSTOWANIE KATARZYNY DĘBICKIEJ

Ja, Katarzyna Dębicka, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Commfort Group Katarzyna Dębicka oświadczam, że Sąd Okręgowy w Lublinie, IX Wydział Gospodarczy postanowieniem z dnia 3 lutego 2014 roku, sygn. Akt IX GCo 133/13, zabezpieczył moje przyszłe roszczenia przeciwko Commfort PR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sulejówku o zaniechanie naruszenia prawa ochronnego do znaku towarowego oraz zaniechanie czynów nieuczciwej konkurencji związanych z oznaczeniem przez tę Spółkę towarów i usług w obrocie gospodarczym poprzez zakazanie Commfort PR Spółce z ograniczoną odpowiedzalnością w Sulejówku używania w obrocie gospodarczym słowno-graficznego znaku towarowego „Commfort Group” wpisanego do Bazy Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej pod numerem 415860, a także znaku „Commfort PR” oraz znaków podobnych, w tym też zakazanie używania w obrocie gospodarczym poniższej formy graficznej albo podobnej do niej:

Wskazuję ponadto, że obecnie prowadzona przeze mnie działalność gospodarcza nie jest w żaden sposób związana z działalnością wyżej wymienionej Spółki, a wszelkie próby posługiwania się zbieżnym oznaczeniem mogły mieć na celu zamierzone wprowadzenie Państwa w błąd. Powyższe postanowienie Sądu jest prawomocne, a zakaz obowiązuje wyżej wymienioną Spółkę począwszy od 7 dnia po doręczeniu jej odpisu postanowienia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Commfort PR: nie rezygnujemy z naszej marki, roszczenia Dębickiej są bezpodstawne

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tonga
Takie walki, a marka żadna. Baby to zawsze znajdą powód do kłótni.
11 10
odpowiedź
User
jula
z żadną z tych pseudo-firm nie warto pracować
9 8
odpowiedź