SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

comScore: mobilne wideo coraz popularniejsze w Europie

W lipcu bieżącego roku treści wideo na ekranach mobilnych urządzeń oglądało 12,1 miliona użytkowników w pięciu największych krajach Europy Zachodniej (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy), określanych jako EU5.

comScore: mobilne wideo coraz popularniejsze w Europie

To o 66 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (7,3 mln użytkowników) - wynika z danych firmy badawczej comScore.

Najwięcej użytkowników oglądających mobilne treści wideo - po 2,7 miliona - miały Wielka Brytania (wzrost o 75 proc. w ujęciu rocznym) i Włochy (wzrost o 55 proc.). Za to najszybszy, 90-proc. wzrost, zaobserwowano w Hiszpanii (do 1,7 mln). Tymczasem we Francji było 2,6 mln (wzrost o 53 proc.), a w Niemczech 2,4 mln (wzrost o 72 proc.) osób oglądających mobilne wideo.

Z danych comScore wynika również, że 67,7 proc. (8,2 mln) użytkowników mobilnego wideo stanowili posiadacze smartfonów. Najwyższy odsetek odnotowano tutaj w Wielkej Brytanii (80,2 proc.), a następne pod tym względem były Hiszpania (71,7 proc.), Francja (67,7 proc.), Włochy (64,6 proc.) i Niemcy (54,5 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: comScore: mobilne wideo coraz popularniejsze w Europie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl