SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Constantin Entertainment Polska: wpływy wzrosły o 54 proc., a zysk do 6,1 mln zł, wpływ epidemii „poważniejszy niż oczekiwano”

W ub.r. Constantin Entertainment Polska, producent m.in. programów „Kuchenne rewolucje”, „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, „Joke Show” i „Nasz nowy dom” oraz seriali „Miłość na zakręcie” i „Ukryta prawda”, zanotował wzrost przychodów o 53,7 proc. do 48,92 mln zł oraz zysku netto z 4,72 do 6,09 mln zł. Z początkiem br. do zarządu firmy zostali powołani Michał Brożonowicz i Paweł Biniek.

Katarzyna Dowbor w programie "Nasz nowy dom"Article

Wszystkie przychody Constantin Entertainment Polska osiąga w naszym kraju. Według sprawozdania złożonego w KRS wpływy ze sprzedaży produkcji telewizyjnych zwiększyły się z 35,82 mln zł w 2018 roku do 47,56 mln zł w ub.r., a te z pozostałej sprzedaży - z 454 do 945,6 tys. zł.

Wzrost wpływów sprzedażowych aż o 53,7 proc. do 48,92 mln zł wiąże się z faktem, że oprócz produkowanych od wielu lat programów „Kuchenne rewolucje” w TVN i „Nasz nowy dom” w Polsacie z serialu „Ukryta prawda” w TVN zaczęła realizować kolejne produkcje. Odpowiada za program „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, który jesienią ub.r. wrócił z nowymi odcinkami, tym razem w TTV, telenowelę „Miłość na zakręcie” w TV4 oraz cykl „Joke Show” w Polsacie.

Ponadto wpływy Constantin Entertainment Polska z praw autorskich, klasyfikowane jako inne, zmalały z 2,47 do 2,44 mln zł.

Więcej na wynagrodzenie i usługi obce

Koszty operacyjne firmy w ub.r. wyniosły 43,79 mln zł, co wobec 28,45 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 53,9 proc.

Wydatki na usługi obce poszły w górę z 17,26 do 25,91 mln zł, na wynagrodzenia - z 7 do 10,04 mln zł, na zużycie materiałów i energii - z 2,57 do 5,13 mln zł, a pozostałe koszty rodzajowe - z 1,5 do 2,6 mln zł. Spółka nie zatrudniała nikogo na etacie, ze wszystkimi pracownikami była związana umowami cywilnoprawnymi.

Mocno polepszyły się wskaźniki rentowności Constantin Entertainment Polska. Zysk sprzedażowy zwiększył się z 3,38 do 5,13 mln zł, zysk operacyjny - z 5,84 do 7,57 mln zł, a zysk netto - z 4,72 do 6,09 mln zł. Spółka zapłaciła w ub.r. 1,46 mln zł podatku dochodowego, podczas gdy rok wcześniej było to 1,12 mln zł.

Jedynym udziałowcem firmy jest niemiecki Constantin Entertainment. Zdecydował, że cały jej zeszłoroczny zysk zostanie mu wypłacony jako dywidenda. Na koniec ub.r.na rachunkach bankowych Constantin Entertainment Polska było 7,19 mln zł, wobec 3,08 mln zł rok wcześniej.

Pod koniec ub.r. do zarządu spółki dołączyli Michał Brożonowicz (objął funkcję prezesa) i Paweł Biniek.

Wpływ koronawirusa „poważniejszy niż oczekiwano”

W drugiej połowie marca z powodu epidemii koronawirusa wstrzymano realizację zdecydowanej większości seriali i programów rozrywkowych, zwłaszcza tych z udziałem publiczności. Z końcem marca TVN przestał emitować nowe odcinki „Kuchennych rewolucji”, natomiast nadal emitowane są m.in. „Nasz nowy dom” i „Joke Show” w Polsacie.

Jak obecna sytuacja wpłynie na działalność Constantin Entertainment Polska? - Chociaż w chwili publikacji niniejszego sprawozdania finansowego sytuacja ta wciąż się zmienia, wydaje się, że negatywny wpływ na handel światowy i na jednostkę (czyli firmę - przyp.) może być poważniejszy niż pierwotnie oczekiwano - stwierdzono w raporcie spółki datowanym na 9 marca.

- Kursy walut, z których korzysta jednostka, uległy osłabieniu, wartość akcji na rynkach spadła, a ceny towarów ulegają znacznej fluktuacji /są znacznie niższe. Kierownictwo uważa taką sytuację za zdarzenie nie powodujące korekt w sprawozdaniu finansowym za rok 2019, lecz za zdarzenie po dacie bilansu wymagające dodatkowych ujawnień. Ponieważ sytuacja wciąż się rozwija, kierownictwo jednostki uważa, że nie jest możliwe przedstawienie szacunków ilościowych potencjalnego wpływu obecnej sytuacji na jednostkę - zaznaczono.

Firma zapowiedziała, że „ewentualny wpływ zostanie uwzględniony w odpisach z tytułu utraty wartości aktywów i rezerwach na oczekiwane straty w 2020 r.”.

Dołącz do dyskusji: Constantin Entertainment Polska: wpływy wzrosły o 54 proc., a zysk do 6,1 mln zł, wpływ epidemii „poważniejszy niż oczekiwano”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lawend
Niech mi ktoś wytłumaczy jak taka firma może głosić że nie zatrudnia w Polsce NIKOGO na etacie? Czy to oznacza że wszystkie praca tam wykonywane są np. JEDNORAZOWYM dziełem? Pomimo że wszyscy widzą że np. produkuje stałe programy czyli cyklicznie? W biurze też są osoby które nie „wykonują stałych świadczeń pracy”???
odpowiedź
User
D
Wszyscy na własnej działalności ?
odpowiedź
User
Pytajnik
A co na to niemiecki udziałowiec? Chyba u nich tak się nie pracuje? No chyba, że się mylę...
odpowiedź