SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSZ przed COP24 promuje Polskę jako kraj, gdzie „ważny jest dobry klimat” (wideo)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało anglojęzyczny spot prezentujący Polskę jako gospodarza Konferencją Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

Article

- Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej planety. Zobacz, jak Polska rozumie swoją rolę gospodarza COP24 i co robi, aby sprostać globalnym wyzwaniom klimatycznym. 24. Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w dniach 3–14 grudnia 2018 r. w Polsce w Katowicach - czytamy w opisie spotu.

Klip ma formę animacji pokazującej różne elementy gospodarki i środowiska naturalnego pewnego kraju. Lektorka informuje, że w tym państwie „klimat konsekwentnie się poprawia”. Wylicza też działania podejmowane w tym zakresie przez władze tego kraju, m.in. redukcję emisję gazów cieplarnianych, promowanie nisko-emisyjnych środków transportu oraz wprowadzanie technologii przyjaznych dla środowiska.

- Ten kraj to Polska. Tu ważny jest dobry klimat - słyszymy na końcu spotu.

 

24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) to najważniejsze globalne forum poświęcone polityce klimatycznej. Hasłem przewodnim kampanii jest „#changingtogether” - idea promująca wspólne działanie na rzecz przeciwdziałaniu zmianom klimatu na świecie.

W czasie konferencji mają zostać uzgodnione szczegółowo warunki porozumienia klimatycznego, które trzy lata temu 195 krajów podpisało w Paryżu.

Konferencja odbędzie się w dniach 3-14 grudnia w Katowicach. Weźmie w niej udział ponad 25 tys. uczestników i 1,2 tys. dziennikarzy z całego świata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSZ przed COP24 promuje Polskę jako kraj, gdzie „ważny jest dobry klimat” (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jarek k. - pierwszy więzień stanu wojennego
Komunistyczna propaganda. Polska jest najbardziej zanieczyszczonym - zatrutym krajem w EU. Wystarczy spojrzeć na mapę zanieczyszczenia powietrza. Normy przekraczają dozwolone wartości wielokrotnie. Bo bereciary boja się atomu. Dlatego palimy węglem. No i udziały cwaniaków partyjniaków w biznesie węglowym są ważne. Wiec depczą energię odnawialna, energię atomowa, itd.
9 8
odpowiedź
User
Piotr S.
Normalnie ekologiczny raj na Ziemi. Pytanie tylko, kto w ten przekaz uwierzy. Ja nie bo wiem, ze to zwykle kłamstwo.
9 8
odpowiedź
User
Ola
Czy, któraś agencja się już przyznała do nakręcenia tego spotu?
8 8
odpowiedź