SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coraz lepsze wyniki Grupy ITI

Zysk netto Grupy ITI wyniósł w ubiegłym roku 40,4 mln dolarów

Grupa ITI Holdings, do której należą m.in. telewizja TVN i Onet.pl, zdecydowanie poprawiła w 2003 roku wyniki finansowe. Spółka przedstawiła we wtorek skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2003 rok według Międzynarodowego Standardu Rachunkowości.

Z raportu wynika, że zysk netto Grupy ITI wyniósł w ubiegłym roku 40,4 mln dolarów, rok wcześniej holding zakończył stratą netto w wysokości 56,92 mln dolarów.

W 2003 roku zysk EBITDA Grupy ITI wyniósł 70,93 mln USD. Rok wcześniej był blisko czterokrotnie niższy, sięgał 18,69 mln USD. EBIT wyniósł 46,83 mln USD. Rok wcześniej był ujemny, sięgał 8,49 mln USD. Zysk przed opodatkowaniem wyniósł w 2003 roku 55,48 mln USD. Rok wcześniej spółka wykazała stratę przed opodatkowaniem w wysokości 44,81 mln USD. Wynik netto wyniósł 46,26 mln USD. Rok wcześniej był ujemny, sięgał 53,13 mln USD.

W 2003 roku Grupa ITI zwiększa przychody ze sprzedaży o 21,3% w porównaniu do 2002 roku, do poziomu 206,8 miliona USD. Prawie trzy czwarte tej kwoty (150,9 mln dolarów) pochodzi z TVN, która odnotowała wzrost wskaźnika EBITDA o 21.8 proc. do 47,5 miliona USD.

Coraz lepszy wyniki notuje TVN 24, która miała wzrost przychodów o 93,5% do 11,1 miliona USD oraz uzyskuje rentowność już po dwóch latach działalności.

W ostatnim roku Onet.pl zwiększała przychody ze sprzedaży o 37,6% do 19,9 miliona USD, a wartość jego EBITDA wzrasta o 415,1% do 2,5 miliona USD.

- Rok 2003 był pod każdym względem okresem pełnym wydarzeń zarówno w kontekście globalnym, jak i dla Grupy ITI. Przy stanowiących poważne wyzwanie warunkach rynkowych, nie tylko odnotowaliśmy nadzwyczaj dobre wyniki, ale kontynuowaliśmy również naszą strategię inwestowania w talenty, atrakcyjne treści oraz nowe propozycje dla naszych reklamodawców oraz odbiorców. Czyniliśmy to w celu zabezpieczenia stabilnych przepływów pieniężnych oraz uzyskiwania wysokich marż z prowadzonej przez nas działalności. Rynki finansowe z niecierpliwością oczekują na doprowadzenie do notowań naszych aktywów TVN na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - powiedział Jan Wejchert, Prezes Grupy ITI.

- Grupa ITI z powodzeniem przeprowadziła transakcje refinansowania i ograniczenia poziomu zadłużenia na poziomie ITI Holdings, a równocześnie przedłużyła zapadalność pozostałego zadłużenia do 2007 roku. Poprzez emisję 10-letnich uprzywilejowanych obligacji TVN o wartości 235 milionów euro byliśmy w stanie odkupić udziały od SBS po korzystnym koszcie refinansowania, a równocześnie mogliśmy dokonać wcześniejszej spłaty zadłużenia wobec banków na poziomie TVN. Spodziewamy się, że transakcje te przyniosą znaczącą wartość ponieważ Grupa ITI posiada obecnie 90% kapitałów TVN i może zwiększyć tę wielkość do 100% poprzez odkupienie 10% udziałów, które znajdują się obecnie w posiadaniu TV Tech - dodał Bruno Valsangiacomo, Wiceprezes Grupy ITI.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz lepsze wyniki Grupy ITI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl