SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coraz mniej bezrobotnych

W sierpniu br. stopa bezrobocia zmniejszyła się do 13 proc. z 13,1 proc. w lipcu - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.

Grażyna Spytek-BandurskaArticle

- To już szósty miesiąc, kiedy spada bezrobocie. W okresie wakacyjnym, dzięki pracom sezonowym,  zwykle ono maleje. Ale poprawę na rynku pracy zawdzięczamy również lekkiemu ożywieniu w gospodarce. Ostatni odczyt wskaźnika PMI dla Polski wskazuje, że zaczyna rosnąć zatrudnienie. To sygnał, że przemysł powoli łapie drugi oddech.  A nawet niewielki wzrost zatrudnienia w przedsiębiorstwach przemysłowych będzie przekładał się na nowe miejsca pracy w usługach.

Niestety, w kolejnych miesiącach możemy się spodziewać pogorszenia sytuacji na rynku pracy. Już we wrześniu pracownicy sezonowi zaczną powoli wracać do rejestrów bezrobotnych, na rynku pojawi się nowa fala absolwentów, z których wielu nie znajdzie zatrudnienia (z reguły trafiają do urzędów pracy dopiero po wakacjach, a część z nich nawet w styczniu).

Gdyby jednak ożywienie gospodarcze nabrało rozpędu, wówczas zapotrzebowanie na nowych pracowników wzrośnie i bezrobocie może spaść - komentuje dr Grażyna Spytek-Bandurska, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Dołącz do dyskusji: Coraz mniej bezrobotnych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ewa
nie wiem gdzie ale spoko ;) w końcu wakacje niedawno się skończyły więc może faktycznie mniej było przez prace sezonowe. na szczęście pracę mam ale zanim trafiłam do tej która jest taka jak powinna być każda, namęczyłam się sporo. teraz w open finance czuję się w końcu potrzebna i poważnie traktowana:)
odpowiedź
User
Pik
Sytuacja wytworzona przez rząd powoduje,że bezdomni wymierają.Zmniejszająca się ich liczba,ale lada chwila znów wzrośnie-szykują się kolejne wyrzucenia na bruk.
odpowiedź