SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coraz więcej osób słucha radia ponad 8 godz. dziennie

Już prawie co piąty słuchacz spędza z radiem ponad osiem godzin dziennie. Od początku tego roku takich osób przybyło blisko 300 tys.

fot. photegenica

fot. photegenica

Średnio każdego dnia radia słucha 79,7 proc. Polaków w wieku 15-75 lat. Od początku roku przybywa osób, które słuchają radia przez ponad 8 godzin dziennie - obecnie stanowią już blisko jedną piątą wszystkich słuchaczy - podaje Komitet Badań Radiowych.

W okresie maj-lipiec br. ponad 8 godzin radia słuchało 19,1 proc. słuchaczy. Dla porównania, na początku tego roku było to 17,6 proc. Spada natomiast liczba osób, które słuchają radia krótko: do godziny i w przedziale 1-2 godziny.

Słuchacze spędzający z radiem najwięcej czasu to w większości dorośli: osoby w wieku 25-39 lat stanowią 37,8 proc. (wśród wszystkich respondentów jest ich 29,3 proc.), a w wieku 40-59 lat – 39,3 proc. (wśród wszystkich – 35,7 proc.).

Ponad połowa słuchaczy-heavy userów to osoby z wykształceniem średnim (51,2 proc.), kolejnych 23,3 proc. ma wykształcenie wyższe. Mniejsze grupy stanowią osoby z wykształceniem zawodowym (17,8 proc.) i podstawowym (7,6 proc.).

Wśród osób spędzających z radiem ponad 6 godzin jest dużo więcej pracowników umysłowych niż w całej populacji – stanowią 22,1 proc. tych słuchaczy. Więcej jest też m.in. właścicieli firm (10,9 proc.), dyrektorów i przedstawicieli wolnych zawodów (14,8 proc.) oraz robotników wykwalifikowanych (22,4 proc.).

Dane: Radio Track, Millward Brown SMG/KRC, V-VII 2011

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz więcej osób słucha radia ponad 8 godz. dziennie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
bo są coraz większe korki na drogach :))
odpowiedź
User
zawodowykierowca
Zawodowi Kierowcy np. Tiry i Śmieciarki ,słuchają Radia (ja np. PR.Wrocław ) nawet wiecej niż 8 godz.tj.dniówka pracy dziennie!
odpowiedź