SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coraz więcej seniorów korzysta z internetu

Coraz większa liczba starszych Amerykanów loguje się do sieci, zmniejszając tym samym dominację użytkowników w wieku od 18 do 44 lat, którzy stanowią połowę internetowej populacji za oceanem.

Grupą, która od roku 2005 zanotowała najwyższy przyrost liczby internautów w USA, są użytkownicy w wieku od 70 do 75 lat. Odsetek osób logujących się do sieci w tej grupie zwiększył się od tamtego czasu z 26 do 45 procent - wynika z badania ośrodka Pew Research Center.

Pod tym względem wciąż dominuje jednak młodzież. W ubiegłym roku z internetu korzystało 93 procent Amerykanów w wieku od 12 do 17 lat, w porównaniu do 89 procent w wieku od 18 do 24 lat, 87 procent w wieku od 30 do 34 lat, 85 procent w wieku od 25 do 29 lat, 83 procent w wieku od 40 do 44 lat, 80 procent w wieku od 35 do 39 lat i od 45 do 49 lat, 78 procent od 50 do 54 lat, 71 procent w wieku od 55 do 59 lat, 62 procent w wieku od 60 do 64 lat i 57 procent w wieku od 65 do 69 lat.

Z badania Pew Research Center wynika również, że w porównaniu z młodszymi użytkownikami starsze pokolenia rzadziej korzystają z serwisów społecznościowych, blogów, komunikatorów czy też dla rozrywki. Najczęściej wykorzystują oni internet jako narzędzie do szukania informacji (szczególnie zdrowotnych), poczty e-mail albo robienia zakupów.

źródło: AFP

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz więcej seniorów korzysta z internetu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
el~~
Myślę, że dobrze by było, żeby nie jako kwartalnik ukazywał się 'komputer senior' a informacje tam zawarte, co miesiąc, były bardziej dostępne do poziomu seniora.
Obróbka zdjęć,czy jakieś bardziej wymyślne czynności mogą zainteresować kogoś, kto ma już jako takie obycie z komputerem.A może napisać list, lub skargę, jak to zrobić ? Może warto pomaleńku, wytłumaczyć [przetłumaczyć] angielskie nazwy? Myśmy uczyli się innego języka. Ale " Komputer senior " super !
8 8
odpowiedź