SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Credit Agricole zaprzestanie finansowania inwestycji węglowych, dołącza do „Plastic Odyssey"

Prezes Credit Agricole Bank Polska zadeklarował, że do 20230 roku bank przestanie finansować inwestycje związane z węglem. Instytucja włącza się także w międzynarodowy projekt „Plastic Odyssey", którego celem jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów w morzach i oceanach na całym świecie.

Article

- W najbliższych latach zdecydowanie rozwiniemy ofertę zielonej bankowości. Chcemy wspierać duże firmy w transformacji energetycznej, do 2030 r. zaprzestaniemy finansowania działalności związanej z wydobyciem i przetwórstwem węgla. Do 2022 r. planujemy zmniejszyć emisję CO2 o 24 proc. oraz wyeliminujemy z użycia w banku jednorazowe przedmioty z plastiku - informuje Piotr Kwiatkowski, prezes Credit Agricole Bank Polska.  

Credit Agricole włącza się walkę z plastikiem

"Plastic Odyssey" to międzynarodowy projekt, który ma pomagać w rozwiązaniu problemu odpadów plastikowych na świecie. Grupa Credit Agricole współfinansuje budowę specjalnego statku-laboratorium, który w lipcu 2020 r. rozpocznie trzyletni rejs po oceanach wokół trzech kontynentów: Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji.

Statek napędzany będzie paliwem wytwarzanym z plastiku wyławianego z wody. Ekspedycja odwiedzi ponad 30 portów, a w każdym z nich zespół "Plastic Odyssey", będzie współpracował z lokalnymi społecznościami w uruchamianiu działalności recyklingowej i przetwarzaniu odpadów z tworzyw sztucznych na użyteczne przedmioty wielorazowego użytku.

Ekologiczna siedziba Credit Agricole

W celu redukcji śladu węglowego Credit Agricole przeniósł swoją siedzibę do nowego budynku w kompleksie Business Garden we Wrocławiu.

Nowa siedziba mieści się w kompleksie budynków wybudowanych zgodnie ze standardem najwyższego poziomu certyfikatu ekologicznego LEED (trwa proces certyfikacji). Podczas budowy i wyposażania kompleksu zastosowane zostały najnowsze rozwiązania przyjazne środowisku oraz ekologiczne materiały budowlane. Bank przyjął również nową politykę samochodową i planuje sukcesywnie wymieniać flotę pojazdów służbowych na samochody o napędzie elektrycznym i hybrydowym. W najbliższym czasie bank zamierza również zakupić ekologiczną „zieloną” energię elektryczną produkowaną ze źródeł odnawialnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Credit Agricole zaprzestanie finansowania inwestycji węglowych, dołącza do „Plastic Odyssey"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Konsekwentnie
Śmiem twierdzić, że do tego czasu Credit Agricole może przestać istnieć ;) Niemniej, inicjatywa słuszna!
5 0
odpowiedź