SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Credit Agricole zaprzestanie finansowania inwestycji węglowych, dołącza do „Plastic Odyssey"

Prezes Credit Agricole Bank Polska zadeklarował, że do 20230 roku bank przestanie finansować inwestycje związane z węglem. Instytucja włącza się także w międzynarodowy projekt „Plastic Odyssey", którego celem jest zmniejszenie ilości plastikowych odpadów w morzach i oceanach na całym świecie.

- W najbliższych latach zdecydowanie rozwiniemy ofertę zielonej bankowości. Chcemy wspierać duże firmy w transformacji energetycznej, do 2030 r. zaprzestaniemy finansowania działalności związanej z wydobyciem i przetwórstwem węgla. Do 2022 r. planujemy zmniejszyć emisję CO2 o 24 proc. oraz wyeliminujemy z użycia w banku jednorazowe przedmioty z plastiku - informuje Piotr Kwiatkowski, prezes Credit Agricole Bank Polska.  

Credit Agricole włącza się walkę z plastikiem

"Plastic Odyssey" to międzynarodowy projekt, który ma pomagać w rozwiązaniu problemu odpadów plastikowych na świecie. Grupa Credit Agricole współfinansuje budowę specjalnego statku-laboratorium, który w lipcu 2020 r. rozpocznie trzyletni rejs po oceanach wokół trzech kontynentów: Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji.

Statek napędzany będzie paliwem wytwarzanym z plastiku wyławianego z wody. Ekspedycja odwiedzi ponad 30 portów, a w każdym z nich zespół "Plastic Odyssey", będzie współpracował z lokalnymi społecznościami w uruchamianiu działalności recyklingowej i przetwarzaniu odpadów z tworzyw sztucznych na użyteczne przedmioty wielorazowego użytku.

Ekologiczna siedziba Credit Agricole

W celu redukcji śladu węglowego Credit Agricole przeniósł swoją siedzibę do nowego budynku w kompleksie Business Garden we Wrocławiu.

Nowa siedziba mieści się w kompleksie budynków wybudowanych zgodnie ze standardem najwyższego poziomu certyfikatu ekologicznego LEED (trwa proces certyfikacji). Podczas budowy i wyposażania kompleksu zastosowane zostały najnowsze rozwiązania przyjazne środowisku oraz ekologiczne materiały budowlane. Bank przyjął również nową politykę samochodową i planuje sukcesywnie wymieniać flotę pojazdów służbowych na samochody o napędzie elektrycznym i hybrydowym. W najbliższym czasie bank zamierza również zakupić ekologiczną „zieloną” energię elektryczną produkowaną ze źródeł odnawialnych.

Dołącz do dyskusji: Credit Agricole zaprzestanie finansowania inwestycji węglowych, dołącza do „Plastic Odyssey"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Konsekwentnie
Śmiem twierdzić, że do tego czasu Credit Agricole może przestać istnieć ;) Niemniej, inicjatywa słuszna!
odpowiedź