SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Crowley: w tym roku WiMax w pięciu miastach

Spółka teleinformatyczna Crowley Data Poland zamierza w tym roku zaoferować swoim klientom usługi w bezprzewodowej technologii WiMax w pięciu polskich miastach.

Poinformował agencję ISB Marcin Strzałkowski, dyrektor marketingu spółki. Sieć Crowleya w oparciu o tę technologię działa od marca w Krakowie, następne będą Katowice, Wrocław, Poznań oraz Łódź.

„W marcu zakończone zostało wdrożenie w Krakowie, a następne będą Katowice i kolejne miasta: Wrocław, Poznań oraz Łódź. Mamy nadzieje, iż znaczący wzrost zasięgu osiągniemy poprzez otrzymanie nowych częstotliwości – wzięliśmy udział w postępowaniu przetargowym na rezerwację częstotliwości w paśmie 3,6-3,8 GHz ogłoszonym przez URTiP. Złożyliśmy dokumentację w 44 przetargach, co pozwoli nam na świadczenie usług na 90% kluczowego obszaru działania biznesu w Polsce” – powiedział Strzałkowski.

Dodał, że za cel na ten rok firma stawia sobie zdobycie pozycji największego operatora świadczącego usługi w ramach technologii WiMax w trzech lub czterech aglomeracjach. Jego zdaniem inwestycje w rozwój tej sieci będą możliwe dzięki dobrym wynikom spółki za 2005 rok.

W 2005 roku Crowley Data Poland miał 60,2 mln zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 54,7 mln zł w 2004 roku. EBITDA operatora wyniosła 7,36 mln zł i była o 220 % wyższa niż rok wcześniej. Na ten rok spółka zapowiada zwiększenie dynamiki przyrostu przychodów oraz wzrost zysku EBITDA o 50%.

„Planujemy też zachowanie dotychczasowej dynamiki wzrostu liczby klientów, czyli zakładamy, ze przyrost w 2006 roku wyniesie minimum 30%” – dodał dyrektor.

Na koniec 2005 roku klientami Crowleya było 2.500 przedsiębiorstw wobec około 2.000 w końcu 2004 roku.

Crowley Data Poland jest operatorem telekomunikacyjnym, dostawcą usług transmisji danych, usług głosowych oraz dostępu do Internetu dla biznesu. Jego udziałowcem jest amerykańska firma telekomunikacyjna Crowley Data L.L.C.

WiMAX to technologia, za pomocą której możliwe jest świadczenie wszystkich oferowanych przez Crowleya usług telekomunikacyjnych. Zaletą tej technologii jest bezprzewodowość. Do świadczenia usług wystarczy uruchomienia stacji bazowych.

Wartość jednej stacji bazowej WiMax szacuje się na od kilkudziesięciu do około stu tysięcy dolarów, w zależności od producenta. Z kolei terminal kosztuje 600-1600 USD.

Według przedstawicieli spółki 4-6 stacji bazowych to liczba wystarczająca, by objąć zasięgiem miasto wielkości Warszawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Crowley: w tym roku WiMax w pięciu miastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl