SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CyanogenMod jako niezależna firma chce stworzyć konkurencję dla Androida

Popularna modyfikacja systemu Android ogłosiła przeobrażenie się w firmę Cyanogen Inc. Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest stworzenie własnej, samodzielnej platformy mobilnej.

CyanogenMod jako niezależna firma chce stworzyć konkurencję dla Androida

Nowa firma otrzymała wsparcie finansowe z funduszy Benchmark Capital oraz Redpoint Ventures. Łącznie na starcie twórcy dysponują 7 mln dolarów, które chcą przeznaczyć w początkowej fazie działalności na uczynienie swojego systemu bardziej stabilnym i dostępnym dla większej liczby posiadaczy gadżetów z Androidem, również tych mniej zaawansowanych. Do tej pory proces instalacji systemu składał się z 23 kroków, z czego część mogła doprowadzić do uszkodzenia urządzenia i utraty gwarancji. Wraz ze startem nowego przedsięwzięcia rozpoczęto zatem też prace nad specjalnym instalatorem, który ograniczyć ma działania użytkownika do kilku kliknięć.

Głównymi inicjatorami projektu są Steve Kondik oraz Koushik Dutta, choć Cyanogen Inc. Liczy w tym momencie już 15 pracowników. Uruchomiono również proces rekrutacji, w ramach którego poszukiwani są dodatkowi programiści oraz graficy.

Łącznie społeczność skupiona wokół CyanogenModa liczy aktualnie ponad 8 mln osób. Twórcy chcą bardziej intensywnie niż dotychczas pro zaangażować użytkowników oraz uczynić ich platformę bardziej przystępną. W dalszym ciągu będzie ona regularnie aktualizowana oraz usprawniana pod kątem większych możliwości, bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi.

CyanogenMod jest znany z tego, że zapewnia urządzeniom, które nie są już wspierane przez producentów, aktualizacje do najnowszych wersji Androida.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CyanogenMod jako niezależna firma chce stworzyć konkurencję dla Androida

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl