SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyberprzestępcy wykorzystują śmierć Michaela Jacksona do rozsyłania wirusów

Lotem błyskawicy rozprzestrzeniają się po internecie komputerowe wirusy rozsyłane przez spamerów w wiadomościach e-mail.

Cyberprzestępcy wykorzystują śmierć Michaela Jacksona do rozsyłania
wirusów

Zajmująca się bezpieczeństwem internetowym firma Sophos ostrzega przed wirusem umieszczonym w załączniku do wiadomości e-mail, który rzekomo zawiera niepublikowane wcześniej piosenki i zdjęcia "Króla Popu".

Wiadomość o temacie "Remembering Michael Jackson" wysyłana jest z adresu sarah@michaeljackson.com. Zapewnia ona odbiorców, że dołączony do niej plik "Michael songs and pictures.zip" zawiera wspomniane utwory i fotografie zmarłego 25 czerwca artysty. W rzeczywistości, po otwarciu załącznika komputer użytkownika narażony jest na infekcję i zaczyna automatycznie rozsyłać tę samą wiadomość do innych internautów. Sophos zaleca oczywiście nie otwieranie załącznika i natychmiastowe skasowanie całej wiadomości.

Na skrzynki pocztowe rozsyłanych jest również wiele innych podobnych wiadomości, zawierających np. prośby o przekazywanie datków na konto fikcyjnej organizacji Michaela Jacksona, czy też linki obiecujące dostęp do ostatniego klipu Michaela Jacksona w serwisie YouTube, a skutkujących jedynie pobraniem przez użytkownika złośliwego programu kradnącego jego hasła do różnych kont.

Specjaliści, jak zawsze w takich przypadkach, radzą internautom aby nie klikali w linki w wiadomościach otrzymywanych od nieznanych im nadawców oraz nie instalowali jakichkolwiek programów, o których potrzebie zapewniają nieznane strony w sieci.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyberprzestępcy wykorzystują śmierć Michaela Jacksona do rozsyłania wirusów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl