SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Cyberpunk 2077” 21 czerwca wróci do PlayStation Store

Od 21 czerwca gra „Cyberpunk 2077” znów będzie dostępna w sklepie internetowym PlayStation Store należącym do Sony - podał CD Projekt.

Article

Plotki o rychłym przywróceniu gry „Cyberpunk 2077” do PlayStation Store pojawiły się już w poniedziałek i wtorek. We wtorek akcje CD Projekt zdrożały o 6,53 proc. do 198,98 zł.

18 grudnia Sony wycofało „Cyberpunka 2077” ze swojego sklepu internetowego Playstation Store oraz zaoferowało zwrot pieniędzy wszystkim klientom, którzy już kupili grę. Decyzja ma związek z dużą liczbą błędów w jej pierwszej wersji na konsole PlayStation 4.

Problemy z "Cyberpunkiem 2077" na konsolach

W drugiej połowie kwietnia CD Projekt poinformował, że do końca grudnia ub.r. sprzedano 13,7 mln egz. „Cyberpunka 2077”. 73 proc. sprzedaży gry stanowiły kopie cyfrowe, a 27 proc. wydania pudełkowe. Około 56 proc. egzemplarzy "Cyberpunk 2077" sprzedano w 2020 roku na komputery PC i Google Stadia, 28 proc. na PlayStation 4, a 17 proc. na Xbox One.

W sprawozdaniu CD Projekt za pierwszy kwartał br. nie podano, ile w tym okresie wyniosła sprzedaż gry „Cyberpunk 2077”. - Zwykle komunikujemy liczbę sprzedanych kopii przy konkretnych kamieniach milowych, które możemy ogłosić. W tym kwartale podaliśmy przychody podzielone na segmenty i w CD Projekt RED pokazaliśmy, ile przychodów stanowił „Cyberpunk”. Blisko 60 proc. przychodów ze sprzedaży produktów to „Cyberpunk”. Większość sprzedaży pochodziła z dystrybucji cyfrowej na PC - powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projekt ds. finansowych.

- Niższa niż zwykle rentowność netto to efekt m.in. kontynuacji amortyzacji kosztów produkcji „Cyberpunka 2077”, prac nad aktualizacjami do gry oraz realizowanych prac badawczych związanych z kolejnymi projektami. Wydatki na nie zaliczane są bezpośrednio w koszty bieżącego okresu i nie podlegają kapitalizacji - wyjaśnił Piotr Nielubowicz.

CD Projekt wypłaci 504 mln zł dywidendy

CD Projekt na początku czerwca wypłaci z zeszłorocznego zysku 503,69 mln zł dywidendy, po 5 zł na akcję. Firma spodziewa się, że pod koniec czerwca znany będzie ostateczny kształt pozwu zbiorowego w USA dotyczącego komunikatów publikowanych przez nią przed premierą gry „Cyberpunk 2077”.

W ub.r. sześciu członków zarządu CD Projekt zarobiło 20,29 mln zł, a z zeszłorocznego zysku ma jeszcze otrzymać 106,2 mln zł. Firma zwiększyła liczbę pracowników o prawie 100, a na wynagrodzenia wydała łącznie 240,67 mln zł.

Grupa kapitałowa CD Projekt w ub.r. zanotowała 2,14 mld zł przychodów i 1,15 mld zł zysku netto. Pod koniec marca CD Projekt opublikował strategię na najbliższe lata, opartą na rozwoju trzech obszarów: studia deweloperskiego CD Projekt Red, głównych marek i działalności w internecie. Firma zapowiedziała, że w br. zamierza skupić się na kolejnych poprawkach i aktualizacjach do „Cyberpunka 2077” oraz darmowych dodatkach (DLC) do niego. Gra w wersji na nową generację konsol PlayStation i Xbox ma pojawić się w drugim półroczu.

Największymi akcjonariuszami CD Projekt są Marcin Iwiński (ma akcje stanowiące 12,06 proc. kapitału), były menedżer Michał Kiciński (9,93 proc.) i Piotr Nielubowicz (6,09 proc.).

Dołącz do dyskusji: „Cyberpunk 2077” 21 czerwca wróci do PlayStation Store

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Zepsutą grę przywrócą?
odpowiedź
User
Takemura
Zepsutą grę przywrócą?

Naprawioną. Doczytaj informacje o wniesionych poprawkach.
odpowiedź