SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt zadowolony z przedsprzedaży „Cyberpunk 2077”, nowa gra będzie w jego uniwersum

Szefowie CD Projekt deklarują, że są zadowoloni z dotychczasowych wyników przedsprzedaży gry „Cyberpunk 2077” bardziej niż w przypadku „Wiedźmina 3”. Nowa duża gra firmy będzie rozgrywać się w uniwersum „Cyberpunka”.

Article

Przedsprzedaż „Cyberpunk 2077” rozpoczęła się w pierwszej połowie czerwca, jednocześnie poinformowano, że gra trafi do sprzedaży 16 kwietnia 2020 roku, a w kampanii marketingowej weźmie udział Keanu Reeves.

W najtańszej wersji na komputery PC gra kosztuje 199,99 zł, wersje przeznaczone na platformy PlayStation 4 i Xbox One są droższe - 269,99 zł. W ofercie znalazła się także kolekcjonerska wersja (749,99 zł niezależnie od platformy sprzętowej), która oprócz samej grze i dodatków będzie zawierać figurkę bohatera „Cyberpunka 2077”.

Prezes CD Projekt Adam Kiciński w poniedziałek na konferencji stwierdził, że firma jest zadowolona z dotychczasowych wyników przedsprzedaży dużo bardziej niż w przypadku „Wiedźmina 3”, który trafił na rynek wiosną 2015 roku. Podał, że bardzo dobrze przedsprzedaż idzie w Chinach.

Kiciński zaznaczył przy tym, że na razie minęło tylko kilka tygodni przedsprzedaży „Cyberpunka”. - Trzeba być ostrożnym w wyciąganiu wniosków, bo preordery „Wiedźmina 3” ruszały w momencie, kiedy gra nie była tak „nahajpowana” jak „Cyberpunk 2077” - zastrzegł.

W ramach przedsprzedaży rozeszła się już pula edycji kolekcjonerskiej gry. Firma nie planuje zwiększenia nakładu tej wersji, zaznacza, że jej rentowność jest niższa niż przy standardowym wariancie.

Kolejna zapowiedź na początku 2020 roku

Według Adama Kicińskiego w pierwszym roku sprzedaży „Cyberpunk 2077” udział kopii na komputery może być niższa niż w przypadku „Wiedźmina 3”. Wynika to m.in. z rosnącej popularności konsol.

Wiceprezes Piotr Nielubowicz prognozuje, że udział wersji cyfrowej w sprzedaży przez pierwszy rok dystrybucji „Cyberpunk 2077”  może wynieść 40-50 proc., wobec prawie 30 proc. w przypadku „Wiedźmina 3”.

Nowe wideo pokazujące „Cyberpunk 2077” zostanie przedstawione w sierpniu br. na targach PAX West w Seattle.

- Mocnej dawki (nowych informacji o grze - PAP) należy spodziewać się na początku przyszłego roku, kiedy pojawi się preview. Wtedy dziennikarze branżowi będą już grali i pisali o tym - zapowiedział Adam Kiciński.

Kolejna duża gra CD Projekt w uniwersum „Cyberpunka”

CD Projekt oprócz przygotowywania gry „Cyberpunk 2077” pracuje obecnie nad dwoma projektami związanymi z nią. Jednym z nich zajmuje się zespół we Wrocławiu liczący ok. 40 osób.

Firma w swojej strategii zapowiedziała, że do 2021 roku wydał też inną grę fabularną w standardzie AAA. - Nasz następny duży projekt będzie też w uniwersum „cyberpunkowym” - stwierdził Piotr Nielubowicz.

W pierwszym kwartale grupa kapitałowa CD Projekt zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych o 7,2 proc. do 80,9 mln zł oraz 17,8 mln zł zysku netto (wobec 22,89 mln zł rok wcześniej). Zwiększyły się przychody firmy z platformy GOG.com oraz osiągane w Ameryce Północnej i Azji a zmalały ze sprzedaży własnych gier.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt zadowolony z przedsprzedaży „Cyberpunk 2077”, nowa gra będzie w jego uniwersum

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl