SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cybertalenty Samsunga

W tym roku, po raz drugi mistrzostwom World Cyber Games 2004 towarzyszył będzie Festiwal Cyberkultury

Najważniejszą częścią tegorocznego Festiwalu będzie konkurs Samsung Cybertalenty 2004, będący kontynuacją zeszłorocznej edycji, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.  Na stronie WWW.wcg.pl , w sekcji Cybertalenty znajduje się formularz rejestracyjny, przy pomocy którego można wziąć udział w zabawie.

To nowa szansa na zaprezentowanie się szerokiej publiczności, wygarnie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez firmę Samsung, a przede wszystkim sprawdzenie własnych umiejętności. Do wzięcia udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy chętni - zgodnie z filozofią firmy SAMSUNG ELECTRONICS - "Everyone's invited". Konkurs ma być inspiracją do wyrażania swojej indywidualności poprzez kreowanie wirtualnej rzeczywistości i tworzenie interaktywnych dzieł sztuki.

Tegoroczne kategorie konkursowe obejmują:
" Utwór muzyczny
" Grafikę komputerową
" Animację komputerową oraz inne formy
" Sety vj'skie (nowa kategoria)

Prace konkursowe mogą być zrealizowane dowolną techniką (materiały wizyjne, grafika, strony WWW, zdjęcia oraz mp3) i muszą być przesłane do 25.08.2004. Laureaci zostaną wybrani przez jury 26.08.2004. Do chwili obecnej przez stronę WWW.wcg.pl napłynęło ponad 718 zgłoszeń. Podobnie, jak w zeszłym roku, Cybertwórcy biorący udział w konkursie pochodzą z najróżniejszych zakątków Polski. Bardzo licznie reprezentowany jest Białystok - 18 zgłoszeń, Lublin: 11, Łódź; 10, Poznań: 8, , Kraków: 13, Gdynia i Gdańsk po 6, Wrocław: 13, po 5 zgłoszeń zarejestrowanych jest ze Szczecina, Siedlec, Częstochowy, Bytomia i Bydgoszczy. W rankingu wygrywa Warszawa z 43 zgłoszeniami. Nadesłane prace można już obejrzeć na WWW.wcg.pl w dziale Cybertalenty.

Jurorami CYBERTALENTÓW 2004 są znane postaci rynku muzycznego i cyberrozrywki - osoby mocno zakorzenione w świecie nowych technologii. Mamy nadzieję, że obecność postaci cenionych i lubianych przez młodych twórców jeszcze mocniej zdopinguje niezdecydowanych do wzięcia udziału w konkursie.

W tym roku w naszymi jurorami są:

Kasia Nowicka, bardziej znana jako Novika
Wokalistka, dziennikarka, didżejka i prezenterka. Od 2002 roku śpiewa z zespołem "Futro", prowadzi audycje w Radiostacji oraz program "Co za noc" w TVN. Była studentka anglistyki i uczennica podstawowej szkoły muzycznej w klasie... fortepianu i fletu poprzecznego. Niedawno do sklepów trafiła jej płyta "Feat. Novika" będąca prezentacją jej dotychczasowych dokonań muzycznych.
Novika, w naszym jury, zajmie się oceną nadsyłanych utworów muzycznych w kategorii MP3.

VJ'a - Dobry Rafał
Twórca projekcji multimedialnych stanowiących oprawę wizualną do różnego rodzaju imprez, nie tylko muzycznych. Do najbardziej znanych należą m.in.: imprezy klubowe "Import" w klubie Piekarnia, festiwal piosenki polskiej Opole 2002, 2003, 2004, festiwal "Top Trendy" 2003 i 2004 oraz Sopot 2003. Rafał zajmował się również produkcjami multimedialnymi dla telewizyjnego programu "Idol".
W naszym konkursie "Samsung Cybertalenty 2004", Dobry Rafał będzie oceniał prace w zupełnie nowej kategorii - sety VJ'skie. Być może jego liczne prace, prezentujące przykłady właśnie tego rodzaju twórczości, staną się także inspiracją dla Cybertwórców.

Ubiegłoroczny finalista Cybertalentów- Marcin Sławek
Marcin, jak sam siebie nazywa jest grafikiem i animatorem-samoukiem. Zajmuje się tworzeniem animacji na potrzeby filmu, telewizji oraz reklamy. Studiuje grafikę na warszawskiej ASP. Jest również laureatem wielu konkursów i festiwali, m.in.:
Samsung Cybertalenty 2003  - I Nagroda (Animacja)
DigiTechMedia2002 Konkurs3D - II Nagroda
DigiTechMedia2003 Konkurs3D - I Nagroda
Wydmy2003 - Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych - I Nagroda
Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych (OFAFA) 2003- Wyróżnienie
Animaster2004  - I Nagroda
Animago2004 - Platz I (Kunst Kategorie)
Jak można się przekonać, konkurs Cybertalenty otwiera drogę kariery - ubiegłoroczny zwycięzca, w tym roku zasiadł w gronie jury i wybierze najlepsze prace. Marcin zajmie się oceną nadsyłanych animacji oraz grafik komputerowych.

Zwycięzcy Cybertalentów, zostaną zaproszeni na polski finał WCG 2004 - Hala EXPO XXI, 04.09.2004 -  podczas którego zostaną zaprezentowane ich dzieła. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i wydane na płycie CD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cybertalenty Samsunga

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl