SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat i spółki Solorza chcą wydać 780 mln zł na skup akcji

W ramach skupu akcji własnych Cyfrowy Polsat i kontrolowane przez Zygmunta Solorza wehikuły inwestycyjne Reddev Investments i Tobe Investments Group zamierzają kupić maksymalnie 35 mln akcji firmy po 22,28 zł za sztukę.

Zygmunt SolorzArticle

35 mln akcji stanowi 5,47 proc. kapitału zakładowego i 4,27 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu.

Przy cenie 22,28 zł za sztukę koszt tego pakietu wynosi 779,8 mln zł.

W komunikacie poinformowano, że z 35 mln akcji Cyfrowy Polsat zamierza nabyć 49,5 proc. walorów, Reddev Investments - 39,5 proc., a Tobe Investments Group - 11 proc.

Zapisy do sprzedaży będą przyjmowane od 17 maja do 20 maja do godz. 17:00 za pośrednictwem Trigon DM.

Pod koniec listopada ub.r. Cyfrowy Polsat sfinalizował wezwanie na akcje ogłoszone w październiku - kupił 11,77 mln swoich walorów po 35 zł za sztukę, płacąc 411,89 mln zł.

W połowie listopada walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy upoważniło zarząd do nabycia do 127,909 mln jej akcji własnych po cenie maksymalnej 60 zł za sztukę oraz utworzenia kapitału rezerwowego na potrzeby programu nabycia akcji własnych.

Skup akcji własnych jest elementem ogłoszonego pod koniec września wezwania, w którym Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz wezwali do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę.

Obecnie Cyfrowy Polsat ma 71,17 mln swoich akcji, stanowią 11,13 proc. kapitału spółki. Jej głównym akcjonariusze jest Zygmunt Solorz - wraz ze spółkami zależnymi ma 316,33 mln walorów stanowiących 49,46 proc. kapitału i 60,53 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,99 mld zł wpływów sprzedażowych (niemal tyle samo co rok wcześniej) oraz spadek zysku netto jednostki dominującej o 44,8 proc. do 214,9 mln zł.

 

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat i spółki Solorza chcą wydać 780 mln zł na skup akcji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Skupują swoje akcje akcje bo boją się że jakaś SSP mogłaby je kupić i mieszać im w biznesie?
odpowiedź
User
Obserwator
Solorz co z pracownikami ZE PAK ,to jak tam są traktowani ludzie to jest porażka ,to samo tyczy się zwalniania załogi ,parę tysięcy ludzi zostało zwolnionych w ciągu ostatnich lat ,co dostali w zamian? Nic biedę i bezrobocie ,a Tw Zegarek liczy miliardy
odpowiedź
User
Adrian
Solorz co z pracownikami ZE PAK ,to jak tam są traktowani ludzie to jest porażka ,to samo tyczy się zwalniania załogi ,parę tysięcy ludzi zostało zwolnionych w ciągu ostatnich lat ,co dostali w zamian? Nic biedę i bezrobocie ,a Tw Zegarek liczy miliardy


Naucz się pisać.
odpowiedź