SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat kupił telewizję internetową ipla za 150 mln zł

Cyfrowy Polsat podpisał w poniedziałek umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółkach tworzących telewizję internetową ipla. Kwota transakcji to 150 mln zł.

Cyfrowy Polsat kupił telewizję internetową ipla za 150 mln zł

Spółka nabyła 100 proc. udziałów w firmach: Redefine, Gery.pl (obecnie w likwidacji), Frazpc.pl i Netshare. Dotąd należały one do firmy Bithell Holdings kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka, głównego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu. Przeniesienie własności spółek na rzecz Cyfrowego Polsatu oraz płatność kwoty 150 mln zł ma nastąpić 2 kwietnia br.

- Nabycie serwisu ipla jest dopełnieniem naszej strategii, której kluczowym elementem był zakup Telewizji Polsat, mającej na celu jak najszerszą dystrybucję treści programowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń oraz technologii. Ipla będąca liderem rynku online video wzmacnia pozycję rynkową Cyfrowego Polsatu jako agregatora i dystrybutora kontentu. Transakcja zapewnia nam także istotną przewagę konkurencyjną w ważnym segmencie rynku oraz będzie źródłem synergii w krótkim i średnim terminie - mówi Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Ipla w ub.r. miała ok. 30 mln zł przychodów i kilka milionów straty. 90 proc. jej wpływów pochodzi z reklam, a 10 proc. z opłat od użytkowników. Cyfrowy Polsat chce, żeby ipla w ciągu roku osiągnęła rentowność, a w ciągu 3-5 lat podwoiła swoje przychody. - ipla wraz z wejściem do naszej grupy kapitałowej zyskuje znacznie większe możliwości promowania swojej oferty: w kilkunastu kanałach z Grupy Polsat i wśród kilku milionów abonentów Cyfrowego Polsatu - opisuje Dominik Libicki.

Dzięki przejęciu ipli Cyfrowy Polsat zamierza zaoszczędzić na kosztach zakupu kontentu, działań marketingowych, zatrudnienia oraz systemów billingowych. Liczy, że przy tym, że treści z ipli zwiększą atrakcyjność jego oferty i przyczynią się do utrzymania abonentów. Planuje też wprowadzić wspólne usługi z iplą.

W ofercie telewizji internetowej ipla znajdują się programy i seriale z ponad dwudziestu stacji telewizyjnych, w tym kanałów Polsatu i Telewizji Polskiej i innych nadawców, a także filmy od wytwórni zagranicznych. Jak podał Cyfrowy Polsat, ipla ma obecnie około 1,4 miliona użytkowników, w porównaniu do 0,5 miliona w 2009 roku (definiowanych jako osoby, które choć raz w miesiącu użyły aplikacji i wygenerowały przychód z reklamy bądź subskrypcji). Od piątku oferta ipli dostępna jest w dekoderach Cyfrowego Polsatu (więcej na ten temat)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat kupił telewizję internetową ipla za 150 mln zł

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Acv
Umowa z Mobyland za 103 mln, ipla za 150 mln....ktos bardzo potrzebuje gotowki. Jeśli ipla jest warta 150 mln, to onet spokojnie pójdzie za 2 mld ;)
8 8
odpowiedź
User
kixx
kreatywna księgowość, akcjonariuszom cp współczuję
8 8
odpowiedź
User
Lasse
No to teraz mamy jasność. CP przechodzi do solidnej ofensywy i te wcześniejsze transakcje i działania inwestycyjne nabierają większego znaczenia. CP wszedł ostro w internet, budując LTE, teraz kupuje Iplę, gdzie będzie można oferować kanały Polsatu, który wcześniej kupił. Abonenci CP mogą być zadowoleni, bo w jednym pakiecie, tzn. w multiofercie, będą mieli możliwość dostępu do treści tv zarówno przez telewizję jak i przez net. Notabene net oferowany przez CP.
8 8
odpowiedź
User
@lasse
Doceniam oddanie i poświęcenie, ale tutaj nie warto rznac glupa. Swoją droga, akcjonariusze TVN z powodu wyceny onetu tez mogą mieć zawrót głowy od sukcesów
8 8
odpowiedź
User
ja
norlmalne operacje finansowe, teraz ipla jest w CP i zawsze mozna zmienic jej zarzad, wczesniej nie bylo to takie proste
8 8
odpowiedź