SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Cyfrowy Polsat szuka nabywców obligacji, mają być oprocentowane na WIBOR 6M + 2 proc.

Według nieoficjalnych informacji Cyfrowy Polsat zaczął budowę księgi popytu na obligacje o wartości 1 mld zł. Ich oprocentowanie ma wynosić stawkę WIBOR 6-miesięczną plus 1,9-2 proc.

Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu Article

Nieoficjalne doniesienia o budowie księgi popytu na obligacje Cyfrowego Polsatu podała w czwartek Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła rynkowe, m.in. menedżera zarządzającego funduszami dłużnymi. Procedura ma zakończyć się w najbliższy wtorek, funkcję oferującego pełni dom maklerski Trigon.

Obligacje mają zostać wyemitowane na siedem lat, a ich oprocentowanie wynosić stawkę WIBOR 6-miesięczną plus 1,9-2 proc. Obecnie Cyfrowy Polsat ma do spłaty 7-letnie obligacje o wartości nominalnej 1 mld zł oprocentowane na stawkę WIBOR plus 2,5 proc. Termin ich wykupu to lipiec 2021 roku.

Emisja nowych obligacji jest planowana na 26 kwietnia. Papiery mają być notowane w systemie obrotu warszawskiej giełdy lub BondSpot.

EBOR zainteresowany kupnem obligacji

W środę Cyfrowy Polsat poinformował, że podpisał ramową umowę w sprawie możliwej sprzedaży obligacji Europejskiemu Bankowi Odbudowy i Rozwoju. Zaznaczono, że nie rodzi to po stronie EBOR kontraktowego obowiązku kupna obligacji, a po stronie Cyfrowego Polsatu - obowiązku ich emisji.

Na mocy umowy Cyfrowy Polsat zobowiązał się do działania zgodnie z wymogami działalności stosowanymi przez EBOR (EBRD Designated Performance Requirements) oraz wytycznymi antykorupcyjnymi EBOR. - Umowa ramowa określa również zobowiązania spółki, w szczególności w zakresie ponoszenia w okresie siedmiu lat od dnia ewentualnego nabycia obligacji spółki przez EBOR, wydatków inwestycyjnych na zwiększenie efektywności energetycznej w Polsce w kwocie nie mniejszej niż 50 proc. łącznej wartości nominalnej obligacji spółki, które zostałyby nabyte przez EBOR - opisała firma.

O emisji obligacji zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował pod koniec marca. - Intencją spółki jest przeprowadzenie emisji obligacji w ramach programu w drugim kwartale 2019 r., z zastrzeżeniem występowania odpowiednich warunków na rynku dłużnych papierów wartościowych. Ostateczna decyzja spółki o dokonaniu emisji obligacji oraz jej warunków zostanie podjęta na etapie podejmowania odpowiedniej uchwały przez zarząd - zapowiedziano.

10 mld zł zadłużenia Cyfrowego Polsatu, większość to kredyt

Na koniec ub.r. zadłużenie brutto Cyfrowego Polsatu miało wartość 11,26 mld zł, a odejmując 1,18 mld zł posiadanych przez firmę środków pieniężnych i ich ekwiwalentów było to 10,08 mld zł netto. Stosunek zadłużenia netto do zysku EBITDA spółki z ub.r. to 2,73.

Zdecydowaną większość zadłużenia firmy stanowi połączony kredyt terminowy, którego wartość na koniec ub.r. wynosiła 10,2 mld zł. W 2018 i 2019 roku spółka ma spłacić po nieco ponad 1 mld zł, a w 2022 roku - pozostałe 6,63 mld zł. Wiosną ub.r. zmieniła umowę kredytową, wydłużając okres spłaty do końca września 2022 roku oraz podwyższając poziom dopuszczalnego zlewarowania z 1,75 do 3.

W ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 10,69 mld zł przychodów sprzedażowych i 816,1 mln zł zysku netto. Liczba abonentów firmy zmalała o 1,2 proc., natomiast liczba sprzedanych im usług jednostkowych wzrosła o 2,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat szuka nabywców obligacji, mają być oprocentowane na WIBOR 6M + 2 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
robi
trzeba być idiotą Żeby inwestować w polszmaT
2 0
odpowiedź