SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat z ratingiem od agencji Fitch, perspektywa stabilna

Agencja Fitch Ratings przyznała Cyfrowy Polsatowi międzynarodowy długoterminowy rating na poziomie BB z perspektywą stabilną.

Article

Jak opisano w komunikacie Cyfrowego Polsatu, Fitch podał, iż rating odzwierciedla w pełni zintegrowany profil telekomunikacyjny i medialny spółki i jej silną pozycję rynkową w poszczególnych segmentach działalności.

- Jednocześnie rating uwzględnia konkurencyjne otoczenie rynkowe, niekorzystne warunki makroekonomiczne oraz dywersyfikację działalności spółki w kierunku produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz nieruchomości. Nowe segmenty biznesowe będą skutkować podwyższonym poziomem dźwigni finansowej i zmieniającym się profilem ryzyka biznesowego spółki w perspektywie kilkuletniej, którą obejmuje rating - zaznaczono.

Fitch ocenił, że Cyfrowy Polsat ma odpowiedni dostęp do kapitału, czego dowodem jest zakończone w ostatnim czasie refinansowanie zadłużenia bankowego. Według agencji dostęp do kapitału ma kluczowe znaczenie dla dalszego finansowania inwestycji spółki w odnawialne źródła energii i nieruchomości.

Pod koniec kwietnia Cyfrowy Polsat podpisał z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych umowy dotyczące dwóch kredytów w kwocie do 8,225 mld zł i jednego do 506 mln euro. Zapowiedział, że przeznaczy te środki m.in. na spłatę poprzednich kredytów, z których 6,21 mld zł jest do spłaty w przyszłym roku.

W pierwszym kwartale br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost wpływów o 7,1 proc., głównie dzięki wyższej sprzedaży sprzętu, a jego zysk netto skurczył się o 212,8 do 71 mln zł. Firma na obsługę zadłużenia wydała 179 mln zł więcej niż przed rokiem. Zmalała sprzedaż płatnej telewizji i usług telefonicznych w modelu na kartę.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zarząd Cyfrowego Polsatu zaproponował, żeby spółka nie wypłacała w br. dywidendy i 1,25 mld zł jednostkowego zysku netto z ub.r. przeznaczyła na kapitał zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat z ratingiem od agencji Fitch, perspektywa stabilna

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
supreme new york
Would you be occupied with exchanging hyperlinks?
[url=http://www.supremenewyork.us.org]supreme new york[/url]
odpowiedź