SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Izabella Krzan i Maciej Kurzajewski poprowadzą „Czar par”. Emisja od 20 września w TVP2

Od 20 września telewizyjna Dwójka będzie emitować reaktywowany teleturniej „Czar par”, który będzie można oglądać w piątki o godz. 20.45 - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Widowisko poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan.

Maciej Kurzajewski i Izabella KrzanArticle

„Czar par” to polski teleturniej, którego twórcą jest Bożena Walter. Formuła tego projektu zakłada rywalizację między sobą dwuosobowych zespołów, którego członkami są pary (np. małżeństwa, czy osoby zaręczone).

Format był emitowany na antenie TVP1 od 20 lutego 1993 roku do 27 stycznia 1996 roku. Doczekał się trzech edycji, w których za każdym razem rywalizowało około 50 par, a do ścisłego finału przechodziło 6-8 duetów (pierwszą edycję wygrało małżeństwo państwa Skrętnych, drugą - Trusewiczów, a trzecią - Kornalewiczów). Gospodarzami programu byli wówczas Hanna Dunowska (która zmarła kilka dni temu) i Krzysztof Ibisz.

Emisja od 20 września w piątkowym prime-time

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że pierwszy odcinek reaktywowanego „Czaru par” Dwójka pokaże 20 września. Tym samym „Czar par” powróci do telewizji po ponad 23-letniej przerwie.

Program trafi do piątkowego prime-time TVP2 - na godz. 20.45. Teleturniej będzie emitowany tuż po „Barwach szczęścia”, a w swoim paśmie względem poprzednich ramówek zastąpi seriale „O mnie się nie martw” i „Rodzinka.pl” (których jesienne sezony zmienią pory emisji - już wiadomo, że druga z tych produkcji będzie pokazywana w niedziele o godz. 16.30).

Czwarta edycja „Czaru par” będzie się składać z 12 odcinków.

Gospodarzami „Czaru par” będą Maciej Kurzajewski oraz Izabella Krzan.

Krzan to była siatkarka i współprowadząca program "Koło Fortuny". Jest też Miss Polonia 2016.

Nadal trwają castingi

Nadal trwają poszukiwania uczestników do projektu. Aby się zgłosić do „Czaru par”, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres: czarpar@tvp.pl. W teleturnieju mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Finalnie nadawca do udziału w nowej edycji projektu wyłoni 14 par, którzy będą wykonywać zlecone przez producenta zadania. Uczestnicy będą oceniani przez jury złożone ze znanych publicznie osób - par małżeńskich. W roli dodatkowej osoby oceniającej może wystąpić ekspert z dziedziny, której dotyczy dana konkurencja.

Punkty przyznawane przez członków jury i ekspertów w odcinkach 1-11 zdecydują o tym, które pary przejdą do odcinka 12 - finałowego. Znajdą się w nim trzy duety. Spośród nich głosami widzów - oddanymi w systemie SMS - wybrana zostanie zwycięska para, która otrzyma nagrodę finansową o wartości 300 tys. zł.

Telewizja Polska jeszcze prowadzi wewnętrzne castingi na jurorów czwartej edycji „Czaru par”.

Kolejny projekt reaktywowany przez Telewizję Polską

„Czar par” jest kolejnym projektem wracającym do Telewizji Polskiej po wieloletniej przerwie. Między innymi TVP2 od jesieni 2017 roku w odświeżonej formule emituje kultowy teleturniej „Koło fortuny”, który wcześniej był obecny w ramówce stacji w latach 1993-1998 i 2007-2009.

Z kolei wiosną br. Dwójka reaktywowała muzyczny program „Szansa na sukces” (poprzednio emitowany w latach 1993-2012), a także talk-show „Europa da się lubić” (2003-2008).

Udział TVP2 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 8,16 proc.

Dołącz do dyskusji: Izabella Krzan i Maciej Kurzajewski poprowadzą „Czar par”. Emisja od 20 września w TVP2

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gośc
czyli niespodzianki nie było a wiec Iza Bedzie po raz pierwszy prowadzić 2 teleturnieje koło fortuny z Norbim i czar par z Maciejem Kurzajewskim ciekawe kto wygra tą parę Norbi/Izabella krzan czy Maciej Kurzajewski/Iza krzan? być może Bedzie remis niewykluczone ale dlaczego 20 a nie 13 września ale zaraz zaraz no tak przecież 13 września jest mesz polskich siatkarzy na mistrzostwach europy bardzo słuszna decyzja TVP
odpowiedź
User
Marcin Olo
Trzeba przyznać że dzięki zmianom w TVP rozbłysły nowe gwiazdy które z powodzeniem zastąpiły innych. Izabela Krzan czy Rafał Brzozowski świetnie dają sobie radę w roli konferansjerów.
odpowiedź
User
gośc
mam pytanie kiedy we wrześniu Bedą powtórki tych teleturniejów bo ja wiem że jaka to melodia codziennie o 17.30 1 z 10 bez zmian familiada bez zmian koło fortuny bez zmian postaw na milion bez zmań chodzi mi o powtórki bo jaka to melodia była od 1 stycznia do 8 czerwca powtarzana o 5.35 jeden z dziesięciu od 8 do 29 marca był powtarzany o 5.15 a od 1 kwietnia nawet o 5.05 familiada w wakacje była powtarzana o 7.20 a teraz czy coś się zmieniło z tymi powtórkami na wrzesień czy jest bez zmian? jaki programem jako pierwszy rozpocznie się 9 września? i na kiedy są przewidziane na wrzesień powtórki serialu klan leśniczówka czy korony królów? chyba trzeciak wie
odpowiedź