SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Czarna księga rządów PiS” sprzedawana wysyłkowo, bo z „Gazetą Wyborczą” rozeszła się szybko

„Czarna księga trzech lat rządów PiS”, dostępna w środę z „Gazetą Wyborczą”, cieszyła się tak dużą popularnością, że wielu czytelnikom nie udało się jej kupić. Dlatego Agora zaczęła sprzedaż wysyłkową publikacji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

52-stronicowy dodatek „Czarna księga trzech lat rządów PiS” zawiera teksty podsumowujące trzy lata działania rządu utworzonego przez PiS. Opisane są tam negatywne zmiany w różnych dziedzinach funkcjonowania państwa, a także obszerne kalendarium rządów PiS. Artykuły przygotowali zarówno dziennikarze „Gazety Wyborczej”, jak też zewnętrzni eksperci, m.in. prof. Marcin Matczak, prof. Wiesław Łukaszewski i prof. Piotr Osęka.

„Czarna księga” w środę była dostępna - wraz z plakatem z hasłem „KonsTYtucJA” - z „Gazetą Wyborczą”. Wydanie z dwoma dodatkami kosztowało 9,99 zł.

- Mamy kłopot. Cały nakład „Czarnej księgi” w „Gazecie Wyborczej” rozszedł się na pniu. Uruchamiamy specjalną infolinię. Będziemy ją Państwu wysyłać do domów. Dla prenumeratorów księga dostępna w PDF na Wyborcza.pl - poinformował Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego „GW”.

Agora nie podaje, ile egz. „Czarnej księgi” i plakatu „KonsTYtucJA” dołączona w środę do „Gazety Wyborczej”. Zaznacza natomiast, że przez cały dzień do redakcji dziennika w Warszawie i innych miastach zgłaszali się czytelnicy, którzy nie zdołali kupić tych dodatków.

- Nikt już chyba nie ogarnia wszystkich zmian, awantur, zniszczeń, za którymi stoi PiS, nawet sam Jarosław Kaczyński. W takiej chwili warto zrobić krok wstecz i postarać się uchwycić obraz całości. Niestety, jest arcywymowny. Ale to ważne, aby wiedzieć, co tak naprawdę stało się w kluczowych dziedzinach życia społecznego i politycznego przez trzy lata rządów PiS. Myślę, że to dość powszechna potrzeba skoro, czytelnicy „Wyborczej” tak zareagowali - w wielu miejscach już o 6 rano zabrakło gazety - opisuje dla Wirtualnemedia.pl Jerzy B. Wójcik, pełniący w „Gazecie Wyborczej” funkcję wydawcy.

W związku z tym Agora zaczęła sprzedaż wysyłkową i internetową „Czarnej księgi”. Publikacja kosztuje 9,99 zł (w przypadku wersji papierowej ta cena zawiera koszt wysyłki). Natomiast dla subskrybentów cyfrowej oferty „GW” jest dostępna bez dodatkowej opłaty.

- Cieszymy się, że tak wielu czytelników chce kupić papierową wersję „Czarnej księgi trzech lat rządów PiS. Czarne jest czarne”. To pokazuje, że nasze treści sprzedają się najlepiej na różnych nośnikach, a „Gazeta Wyborcza” jak mało które medium potrafi wykorzystywać nowoczesne i tradycyjne formy dystrybucji - komentuje Wirtualnemedia.pl Michał Bauer, dyrektor promocji i marketingu „Gazety Wyborczej”.

Według danych ZKDP w sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 89 535 egz. (po spadku o 12,1 proc. w skali roku). Z kolei portal Wyborcza.pl zanotował 6,5 mln realnych użytkowników i 58,59 mln odsłon (według badania Gemius/PBI). Z płatnej oferty internetowej „GW” na koniec ub.r. korzystało 133 tys. użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Czarna księga rządów PiS” sprzedawana wysyłkowo, bo z „Gazetą Wyborczą” rozeszła się szybko

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maja
I dobrze, żeby nie zapomnieć!
69 59
odpowiedź
User
Stafan
Wiekopomne dzieło, pewnie wejdzie do kanonu literatury fantasy hahaha
99 72
odpowiedź
User
?
A jak tam sprzedaż książki Sulmińskiego - Niebezpieczne związki Donalda Tuska -
61 40
odpowiedź
User
Klari
Dziękuję GW (przy okazji dziękuję TVN24)! Czarno na białym najlepiej widać tzw. „dobrą zmianę”!
21 października 2018 roku skończy się w Polsce ta niedobra zmiana PiS-u! Idę na wybory! Ani PiS! Ani Kukiz ’15!
47 82
odpowiedź
User
!
Dziękuję GW (przy okazji dziękuję TVN24)! Czarno na białym najlepiej widać tzw. „dobrą zmianę”!
21 października 2018 roku skończy się w Polsce ta niedobra zmiana PiS-u! Idę na wybory! Ani PiS! Ani Kukiz ’15!


A ja idę i zagłosuję na PiS. Na pohybel Wyborczej.
95 54
odpowiedź