SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czas na cyfrową telewizję

Telewizja Kablowa Poznań jako druga w Polsce (po Aster) uruchamia cyfrową telewizję kablową.

Abonenci sieci mają dzięki temu otrzymać wysoką jakość obrazu oraz cyfrowy dźwięk. W ramach cyfrowej telewizji kablowej Abonenci uzyskają dostęp do nowych programów oraz szeregu usług dodatkowych.

Obecnie TKP S.A. rozpoczyna wymianę dekoderów analogowych C+ oraz filtry HBO na dekodery cyfrowe.

- Abonenci nie poniosą żadnych kosztów związanych z wymianą. Dekodery otrzymają także nowi Klienci, którzy zakupią programy premium (C+, HBO). W październiku wszystkim Klientom zaproponowany zostanie pakiet cyfrowy obejmujący nowe oraz niektóre programy z oferty analogowej - informuje Tomasz Orłowski z Telewizji Kablowej Poznań SA.

Dekoder cyfrowy umożliwia odbiór maksymalnie do 1000 programów, w jakości dźwięku i obrazu zbliżonej do DVD. Abonent nieposiadający w swoim telewizorze telegazety, dzięki cyfrowemu dekoderowi uzyska do niej dostęp. Urządzenie to umożliwia wiele dodatkowych usług, których nie można zapewnić w przypadku oferty analogowej.

Dekoder Cyfrowy zapewni:

Przewodnik Programowy
Umożliwia przegląd programów telewizyjnych siedem dni naprzód, dodatkowo także pod kątem ich rodzajów (np. można sprawdzić, czy w piątek po godzinie 12.00 w dostępnych stacjach telewizyjnych będą emitowane programy informacyjne). Abonent uzyska dostęp do szczegółowych informacji na temat emitowanych oraz zapowiadanych programów (np. informacje o treści filmów, występujących aktorach oraz reżyserze). Dzięki informacji wyświetlanej na ekranie telewizora Klient będzie wiedział, w którym momencie filmu się znajduje (czy jest to początek, środek czy koniec programu). Dodatkowo można także zaprogramować dekoder, tak aby telewizor przełączył się w danym momencie na odpowiedni program.

Wybór języków
Cyfrowy dekoder umożliwi Klientom wybór wersji językowej napisów pod emitowanymi filmami (tak jak w kinie). Abonent będzie mógł wybrać wersję językową oglądanego programu. Udogodnienia te będą dostępne tylko w przypadku, gdy dana stacja telewizyjna będzie miała takie opcje w swojej ofercie.

Blokadę Rodzicielską
Dekoder wyposażony jest w blokadę rodzicielską, która pozwala zabezpieczyć ważniejsze funkcje lub programy przed niepowołanymi osobami. Pozwala to na kontrolę oglądanych przez dzieci programów oraz stacji telewizyjnych.

TKP S.A. jest operatorem telewizji kablowej. Współpracuje z lokalnymi operatorami tworząc największą sieć telewizji kablowej w Wielkopolsce. Z usług TKP S.A. korzysta ponad 100 tysięcy abonentów. Klienci TKP S.A. mają dostęp do szerokopasmowego internetu za pośrednictwem ICP, przy wykorzystaniu sieci kablowej. Obecnie z usługi ICP korzysta ponad 25 tysięcy klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czas na cyfrową telewizję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl