SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czas na letnie opony. Sprawdź, jak w razie awarii z kołem pomoże Ci ubezpieczyciel w ramach Pakietu OC

Kiedy tylko robi się cieplej, kierowcy zadają sobie to pytanie: Czy to już czas na letnie opony? Pod rozwagę warto wziąć nie tylko kalendarz, ale przede wszystkim prognozę pogody, a zwłaszcza zapowiadaną temperaturę. Tak samo warto też zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Pamiętaj – jeśli masz Pakiet OC w LINK4, możesz liczyć na pomoc w przypadku awarii ogumienia!

fot. materiał partneraArticle

Pierwsze oznaki wiosny już za nami, ale w marcu jak w garncu, a przed nami jeszcze kwiecień, który – jak wiadomo – także bywa kapryśny i potrafi nagle przypomnieć o zimie, mimo że nie ma jej już w kalendarzu.

W razie wątpliwości w okresach przejściowych bezpieczniej jest jeździć na oponach zimowych. W żadnym wypadku nie należy jednak używać ich przez cały rok.

Kiedy letnie opony są lepsze?

Zamiana opon jest zalecana, bo opony letnie i zimowe różnią się profilem, ale także mieszanką gumową. Graniczną temperaturą jest 7°C. Poniżej tej wartości lepiej sprawdzają się „zimówki”, zwłaszcza na śniegu i lodzie. Natomiast kiedy jest cieplej, opony letnie zapewniają większe bezpieczeństwo na mokrych i suchych drogach.

Część kierowców próbuje oszczędzić sobie sezonowej wymiany i wybiera tzw. opony całoroczne. W warunkach miejskich to może być alternatywa, jednak poza miastem i w dalekich trasach optymalny jest wybór opon przypisanych do konkretnych pór roku, szczególnie w warunkach zimowych.

Kiedy masz w samochodzie optymalne ogumienie, warto zadbać o dobre ubezpieczenie, które pomoże Ci w  nieprzewidzianych sytuacjach w trasie. To bardzo ważny element Twojego bezpieczeństwa.

Jak działa ubezpieczenie opon w LINK4?

W LINK4, wybierając pakiet OC, uzyskujemy wiele dodatkowych korzyści. To Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Ta polisa może się sprawdzić w wielu kłopotliwych sytuacjach. Z Pakietem OC nie zostaniemy też sami z problemem, gdy złapiemy gumę.

Samodzielna wymiana koła może być bardzo kłopotliwa. Trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać, a do tego potrzebne są narzędzia. Z pakietem OC w LINK4 wystarczy zadzwonić na numer 22 4444444, a średnio w 30 minut przyjedzie pomoc drogowa. Fachowiec wymieni uszkodzone koło na miejscu na koło zapasowe będące na wyposażeniu pojazdu, a jeśli to nie będzie możliwe – odholuje auto do warsztatu.

Co ważne, odpowiedzialność LINK4 ograniczona jest do kwoty 2000 złotych na jedno i wszystkie uszkodzenia opon pojazdu w okresie ubezpieczenia. Nieważne, ile było takich zdarzeń.

Zyskaj dodatkowe korzyści z Programem Pomocy

Ten sam pakiet OC w LINK4 daje nam jeszcze więcej korzyści. Popularnym wśród klientów świadczeniem z Programu Pomocy jest usprawnienie pojazdu na miejscu awarii w przypadku rozładowania akumulatora. Zostanie nam wtedy udzielona konkretna, doraźna pomoc związana z uchronieniem samochodu, dzięki czemu szybko wyruszymy w dalszą drogę.
Warto dodać, że do tego Program Pomocy obejmuje również:
●    usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km,
●    samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży.
Pamiętaj, że dobre ubezpieczenie jest tak samo ważne, jak sprawne auto i właściwe ogumienie dostosowane do pory roku.

Jak kupić ubezpieczenie?

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez Internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia – pakietu OC wraz z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, a także pakietu OC+AC.

Na stronie link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator OC, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

 

 

 

Advertisement