SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czas na TVP Sport i TVP Rozrywka

TVP skierowała do KRRiT wnioski o koncesje na dwa nowe kanały tematyczne.

29 grudnia br. Zarząd TVP skierował do Krajowej Rady  Radiofonii i Telewizji wnioski o udzielenie koncesji na utworzenie  i rozpowszechnienie kanałów tematycznych TVP Sport i TVP Rozrywka - poinformowało o tym w czwartek Wirtualnemedia.pl biuro rzecznika TVP. 

Wcześniej wnioski zostały zaakceptowane przez Radę Nadzorczą TVP.

Telewizja chciałaby uruchomić kanały tematyczne Sport i Rozrywka w połowie przyszłego roku. Nie wiadomo jednak, czy termin ten nie opóźni się w związku z nową ustawą medialną, która przewiduje zmniejszenie składu Krajowej Rady z 9 do 5 osób.

Sportowy kanał tematyczny – zdaniem Roberta Korzeniowskiego – będzie skierowany do polskiego kibica, ma też pełnić funkcje misyjną, ma sportowo edukować polskie społeczeństwo.

- Dziś sportowe pasmo w TVP 3 jest znakomitym dowodem, na to że jest w Polsce duże zainteresowanie sportem krajowym i regionalnym a TVP Sport swoją szeroką ofertą przyciągnie na pewno wielką grupę widzów. Kanał sportowy, to nie tylko transmisje. To również wiele informacji o różnych  dziedzinach sportu ligowego i masowego. Ten kanał to odpowiedź na posiadany przez TVP SA kapitał społeczny, jaki zbudowaliśmy w ostatnim czasie – podkreślał Robert Korzeniowski.

Kanał TVP Rozrywka będzie uzupełnieniem oferty TVP Kultura i będzie prezentował ofertę szlachetnych programów rozrywkowych: od  „Spotkań z balladą” do „Turnieju młodych kabaretów”. Będzie tam i Kabaret Starszych Panów i Kabaret Mumio. W ofercie kanału mieści się także piosenka literacka np. Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej. Zobaczymy tam również komedie, zarówno filmowe, jak i te z klasyki teatru telewizji, które wyprodukowała Telewizja Polska.

Jak zapowiedział  prezes TVP Jan Dworak w pierwszej połowie 2006 roku, telewizja publiczna chce uruchomić także kanał informacyjny i historyczny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czas na TVP Sport i TVP Rozrywka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl