SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były trener reprezentacji nadal nie pozwał Szymona Jadczaka. Sprawa „jest w przygotowywaniu”

Czesław Michniewicz nie rezygnuje z działań prawnych wobec Szymona Jadczaka dotyczących artykułu z czerwca ub.r. na temat kontaktów trenera z ówczesnym szefem piłkarskiej mafii, przy czym nadal nie skierował sprawy do sądu. Adwokat Michniewicza mówi, że sprawa „jest w przygotowywaniu”, a Jadczak zapewnia, że dokumenty sądowe potwierdzają informacje w tekście.

Czesław Michniewicz, fot. TVP SportArticle

W artykule opublikowanym na Wirtualnej Polsce 20 czerwca ub.r. Szymon Jadczak na podstawie akt sądowych szczegółowo opisał, że Czesław Michniewicz półtorej dekady temu wielokrotnie łączył się telefonicznie z Ryszardem Forbrichem, uznanym później za głównego sprawcę afery korupcyjnej w polskim futbolu. Łącznie rozmawiali przez ponad 27 godzin.

Jadczak zrelacjonował też okoliczności tych kontaktów, zwracając uwagę, że Michniewicz prowadził Lecha Poznań w spotkaniach, które były ustawione, lub dochodziło przy nich do prób korupcji.

Krótko po publikacji reprezentujący Czesława Michniewicza adwokat Piotr Kruszyński zapowiedział, że w tej sprawie zostanie skierowany prywatny akt oskarżenia o zniesławienie. - Pan Jadczak pomawia pana trenera Michniewicza o korupcję, o ustawianie meczów, nie mając ku temu żadnych dowodów. Same bilingi rozmów nie mogą świadczyć o przestępstwie - stwierdził.

Kilka dni później Czesław Michniewicz poinformował, że działania prawne wobec Szymona Jadczaka wstrzymuje do zakończenia piłkarskich mistrzostw świata. - Wiem, że wspomniane ataki są niesłuszne, a tezy stawiane w medialnych publikacjach nie mają pokrycia w faktach. Jestem osobą niewinną i tego faktu będę bronił wszystkimi dostępnymi środkami - zaznaczył. - Po turnieju będę walczył o swoje dobre imię - zapowiedział.

Sprawa nadal „w przygotowywaniu”

Reprezentacja Polski odpadła z mundialu 4 grudnia, a Polski Związek Piłki Nożnej w drugiej połowie miesiąca poinformował, że nie przedłuży umowy z Czesławem Michniewiczem wygasającej z końcem roku. Trener nadal nie podjął zapowiedzianych działań prawnych wobec Szymona Jadczaka.

Mecenas Piotr Kruszyński pytany przez Wirtualnemedia.pl stwierdził, że sprawa „jest w przygotowywaniu”. Nie chciał przekazać więcej informacji, tłumacząc, że takie ma zalecenia od swojego klienta.

Nie wiadomo zatem, czy ostatecznie były trener reprezentacji skieruje pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych czy prywatny akt oskarżenia o zniesławienie  ani kiedy pismo trafi do sądu.

Szymon Jadczak jest w tej sprawie pewny swego. - Stoją za mną tysiące stron akt sądowych, zeznania wielu świadków, ustalenia prokuratorów i policjantów. Więc spokojnie czekam na działania pana Michniewicza - przekazał nam dziennikarz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W czerwcu ub.r. zwrócono uwagę, że Piotr Kruszyński ponad dekadę temu był obrońcą Ryszarda Forbricha w jeden ze spraw korupcyjnych. - Nie wiem, co mnie bardziej szokuje w tych doniesieniach: czy to, że spośród kilkunastu tysięcy adwokatów działających w Polsce Czesław Michniewicz wybrał akurat takiego, który pracował w przeszłości dla szefa mafii piłkarskiej Ryszarda Forbricha, czy to, że reprezentujący Michniewicza adwokat Piotr Kruszyński jeszcze niedawno sprzeciwiał się karaniu ludzi z artykułu 212 Kodeksu karnego, który teraz zamierza wykorzystać przeciwko dziennikarzowi. Jestem ciekaw, co na to wszystko PZPN - skomentował Szymon Jadczak.

Dołącz do dyskusji: Były trener reprezentacji nadal nie pozwał Szymona Jadczaka. Sprawa „jest w przygotowywaniu”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gruszek
Ten chce ma nowe auto nasze pieniadze
odpowiedź
User
Grochek
ten umie kłamać
odpowiedź
User
Ubawiony
Owsiak też nie pozwał Wielguckiego za "wyprowadzenie stu milionów do firm zewnętrznych należących do rodziny".
odpowiedź