SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czesław Mozil i Maria Rotkiel edukują o finansach w kampanii ING „Porozmawiajmy o pieniądzach”

ING zachęca do rozmów na temat pieniędzy, inicjując stand-up i podcast „Porozmawiajmy o pieniądzach” z udziałem muzyka Czesława Mozila i psycholog Marii Rotkiel.

Article

Jak wynika z badania „Porozmawiajmy o pieniądzach” zrealizowanego przez firmę Difference dla ING Banku Śląskiego, mimo iż rozmowa o pieniądzach jest dla Polaków naturalna, to jednak budzi wiele trudności, napięć i negatywnych emocji. Dla prawie 1/4 Polaków rozmawianie o finansach jest źródłem konfliktów, a dla 20 proc. ankietowanych ten temat jest zbyt skomplikowany. Z kolei u części badanych rozmowa o pieniądzach budzi silne emocje, takie jak strach.

W najnowszej akcji społecznej ING po raz kolejny zachęca Polaków do działania – tym razem podpowiadając jak pracować nad tym, aby nasze rozmowy o pieniądzach były łatwiejsze i przekładały się na lepsze zarządzanie swoimi pieniędzmi.

Jako formę przekazu ING wybrało format stand-upów i podcastów „Porozmawiajmy o pieniądzach” z udziałem muzyka Czesława Mozila i psycholog Marii Rotkiel.

- Chcemy pomóc zrozumieć skąd wynikają te napięcia i ułatwić prowadzenie rozmów o finansach. Jeśli zaczniemy chętniej i z mniejszym trudem o nich rozmawiać, to będzie dopiero początek zmiany, która ma pozytywny wpływ na zarządzanie domowym budżetem i stan naszych finansów. W ING wierzymy, że tę zmianę warto wspierać i przyspieszać, bo pieniądze to temat, który dotyczy każdego z nas – mówi Barbara Pasterczyk, dyrektor banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Akcja „Porozmawiajmy o pieniądzach” obejmuje internet, w tym media społecznościowe. Kreację i koncept przygotowała agencja Gong, zakupem mediów zajęła się MullenLowe MediaHub, produkcją spotów Film Produkcja. Za reżyserię standupów odpowiada Maciej Buchwald.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czesław Mozil i Maria Rotkiel edukują o finansach w kampanii ING „Porozmawiajmy o pieniądzach”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Vr
Maria Rotkiel i Czesław Mozil... zidiocenie marketingowców level 5
1 0
odpowiedź