SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Członek KRRiT pisze w obronie katolików i abpa Jędraszewskiego. „Żądam konstytucyjnie gwarantowanej ochrony”

Prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wyraził sprzeciw wobec „atakowania katolików w Polsce”, a jako podał m.in. niedawny protest przeciw abp Markowi Jędraszewskiemu. Apel Kaweckiego zamieszczono w serwisie internetowym Radia Maryja.

Prof. Janusz Kawecki, fot. TV Trwam Article

Apel prof. Janusza Kaweckiego zatytułowany jest „Protestuję. Żądam. Proszę”. Członek KRRiT pisze, że zaobserwował eskalację ataków na katolików w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem księży.

- Wyzwiska (ostatnio: przyrównywanie nas do świń w błocie), profanowanie naszych świętości (ostatnio: wykorzystywanie jasnogórskiej ikony Matki Bożej jako instrumentu propagandy LGBT), napaści na budynki kościelne i klasztorne (ostatnio: rozwieszanie na tych murach plakatów ze sprofanowanymi obrazami), pikiety z obraźliwymi banerami i głośnikami przed budynkami kurii, zagłuszanie modlitwy prowadzonej w kościołach, rozpowszechnianie oszczerstw skierowanych przeciwko pasterzom naszego Kościoła, rozciąganie incydentalnych przypadków podejrzenia o naruszenie prawa na wszystkich kapłanów to tylko niektóre sposoby atakowania godności ludzkiej - stwierdza prof. Kawecki.

Jako przykład takich ataków podaje m.in. niedawny protest absolwentów poznańskiego I LO przeciw temu, by znany metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odprawił tam mszę w 100-lecie szkoły.

Prof. Kawecki pisze także o tym, że ataki na katolików i księży (często o zasięgu lokalnym) wzmacniane są przez media. - Stanowczo protestuję przeciwko takim działaniom - podkreśla.

- Żądam od policji, prokuratorów i sędziów zrealizowania konstytucyjnej ochrony godności katolików, w tym również kapłanów. Godność ta jest systematycznie naruszana przez publiczne znieważanie katolików, znieważanie naszych miejsc modlitw i świętych wizerunków, przez utrudnianie modlitwy, przez bezprawne podważanie wiarygodności naszych pasterzy, w tym także medialne uderzanie w św. Jana Pawła II - wylicza członek KRRiT.

 

Janusz Kawecki na początku maja br. apelował do ministra Zbigniewa Ziobry o objęcie osobistym nadzorem postępowania prowadzonego przez toruńską prokuraturę w sprawie ubiegłorocznej manifestacji przed siedzibą Radia Maryja pn. „Chryja pod Radiem Maryja” i o uwzględnienie w nim także tego, co działo się przed rozgłośnią w tym roku, gdy manifestanci przyszli pod rozgłośnię pod tymi samymi hasłami, co w roku 2018. Członek KRRiT pisał wówczas, że zebrani na manifestacji „przebierańcy szydzili z katolickich wartości i symboli, znieważali o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, kapłana i duszpasterza, wielce zasłużonego w budowaniu ładu moralnego w Polsce”.

Prof. Janusz Kawecki nie odebrał wczoraj od nas telefonu, nie odpowiedział też na prośbę o skomentowanie swojego nowego apelu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Członek KRRiT pisze w obronie katolików i abpa Jędraszewskiego. „Żądam konstytucyjnie gwarantowanej ochrony”

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
W rozmowie o „mowie nienawiści” zacznijcie od siebie
Wreszcie ktoś publicznie zabiera głos w tej sprawie. Żadna grupa społeczna w Polsce nie jest tak codziennie poniżana. O jej liczebności nie wspominając.

Przykład z ostatnich dni - pedofilia. Jedynie ogladając telewizje można odnieść wrażenie, że dotyczy tylko kościoła. Bądź teraz uczciwym wikarym w jakimś mniejszym mieście i stykaj się codziennie z ludźmi, z których większość buduje sobie obraz rzeczywistości z którą ma ograniczony kontakt, tylko na podstawie przekazów medialnych...

I teraz spotykaj idąc pod koloratką rozwydrzonych, często podpitych nastolatków na jakiejś uliczce w piątek wieczorem.

Dziennikarstwo zwolnione z przestrzegania jakichkolwiek zasad zaczyna w Polsce być zwyczajnym hejterstwem. Od anonimowych ludzi w internecie oczekuje się wyważonych, merytorycznych ocen... heh.
12 33
odpowiedź
User
PiSarro
Z Wikipedii: "(Janusz Kawecki) W pracy naukowej zajmował się zagadnieniami z zakresu dynamiki budowli, identyfikacji dynamicznej, jak też wpływu drgań na budowle i ludzi". Wpływ drgań może być kluczowy.
24 7
odpowiedź
User
PiSarro
Zgadzam się z Episkopatem i pierwszym przedmówcą, że molestowanie dzieci nie jest wśród kapłanów zachowaniem dominującym. Oczywiście przytłaczająca większość z nich zajmuje się gospodyniami.
23 9
odpowiedź
User
Radiollo
I teraz spotykaj idąc pod koloratką rozwydrzonych, często podpitych nastolatków na jakiejś uliczce w piątek wieczorem.

A dokąd to Ksiądz Wikary raczy zmierzać w piątkowe wieczory?
16 9
odpowiedź
User
PiSarro
Zgadzam się z Episkopatem i pierwszym przedmówcą, że molestowanie dzieci nie jest wśród kapłanów zachowaniem dominującym. Oczywiście przytłaczająca większość z nich zajmuje się gospodyniami.


Precyzując: gospodynie to domena księży proboszczów, kanoników, prałatów itd. Księża wikariusze są zmuszeni szukać szczęścia w piątkowe wieczory na ciemnych uliczkach.
14 10
odpowiedź