SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Członek KRRiT pisze w obronie katolików i abpa Jędraszewskiego. „Żądam konstytucyjnie gwarantowanej ochrony”

Prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wyraził sprzeciw wobec „atakowania katolików w Polsce”, a jako podał m.in. niedawny protest przeciw abp Markowi Jędraszewskiemu. Apel Kaweckiego zamieszczono w serwisie internetowym Radia Maryja.

Prof. Janusz Kawecki, fot. TV TrwamArticle

Apel prof. Janusza Kaweckiego zatytułowany jest „Protestuję. Żądam. Proszę”. Członek KRRiT pisze, że zaobserwował eskalację ataków na katolików w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem księży.

- Wyzwiska (ostatnio: przyrównywanie nas do świń w błocie), profanowanie naszych świętości (ostatnio: wykorzystywanie jasnogórskiej ikony Matki Bożej jako instrumentu propagandy LGBT), napaści na budynki kościelne i klasztorne (ostatnio: rozwieszanie na tych murach plakatów ze sprofanowanymi obrazami), pikiety z obraźliwymi banerami i głośnikami przed budynkami kurii, zagłuszanie modlitwy prowadzonej w kościołach, rozpowszechnianie oszczerstw skierowanych przeciwko pasterzom naszego Kościoła, rozciąganie incydentalnych przypadków podejrzenia o naruszenie prawa na wszystkich kapłanów to tylko niektóre sposoby atakowania godności ludzkiej - stwierdza prof. Kawecki.

Jako przykład takich ataków podaje m.in. niedawny protest absolwentów poznańskiego I LO przeciw temu, by znany metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odprawił tam mszę w 100-lecie szkoły.

Prof. Kawecki pisze także o tym, że ataki na katolików i księży (często o zasięgu lokalnym) wzmacniane są przez media. - Stanowczo protestuję przeciwko takim działaniom - podkreśla.

- Żądam od policji, prokuratorów i sędziów zrealizowania konstytucyjnej ochrony godności katolików, w tym również kapłanów. Godność ta jest systematycznie naruszana przez publiczne znieważanie katolików, znieważanie naszych miejsc modlitw i świętych wizerunków, przez utrudnianie modlitwy, przez bezprawne podważanie wiarygodności naszych pasterzy, w tym także medialne uderzanie w św. Jana Pawła II - wylicza członek KRRiT.

 

Janusz Kawecki na początku maja br. apelował do ministra Zbigniewa Ziobry o objęcie osobistym nadzorem postępowania prowadzonego przez toruńską prokuraturę w sprawie ubiegłorocznej manifestacji przed siedzibą Radia Maryja pn. „Chryja pod Radiem Maryja” i o uwzględnienie w nim także tego, co działo się przed rozgłośnią w tym roku, gdy manifestanci przyszli pod rozgłośnię pod tymi samymi hasłami, co w roku 2018. Członek KRRiT pisał wówczas, że zebrani na manifestacji „przebierańcy szydzili z katolickich wartości i symboli, znieważali o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, kapłana i duszpasterza, wielce zasłużonego w budowaniu ładu moralnego w Polsce”.

Prof. Janusz Kawecki nie odebrał wczoraj od nas telefonu, nie odpowiedział też na prośbę o skomentowanie swojego nowego apelu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Członek KRRiT pisze w obronie katolików i abpa Jędraszewskiego. „Żądam konstytucyjnie gwarantowanej ochrony”

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
W rozmowie o „mowie nienawiści” zacznijcie od siebie
Wreszcie ktoś publicznie zabiera głos w tej sprawie. Żadna grupa społeczna w Polsce nie jest tak codziennie poniżana. O jej liczebności nie wspominając.

Przykład z ostatnich dni - pedofilia. Jedynie ogladając telewizje można odnieść wrażenie, że dotyczy tylko kościoła. Bądź teraz uczciwym wikarym w jakimś mniejszym mieście i stykaj się codziennie z ludźmi, z których większość buduje sobie obraz rzeczywistości z którą ma ograniczony kontakt, tylko na podstawie przekazów medialnych...

I teraz spotykaj idąc pod koloratką rozwydrzonych, często podpitych nastolatków na jakiejś uliczce w piątek wieczorem.

Dziennikarstwo zwolnione z przestrzegania jakichkolwiek zasad zaczyna w Polsce być zwyczajnym hejterstwem. Od anonimowych ludzi w internecie oczekuje się wyważonych, merytorycznych ocen... heh.
odpowiedź
User
PiSarro
Z Wikipedii: "(Janusz Kawecki) W pracy naukowej zajmował się zagadnieniami z zakresu dynamiki budowli, identyfikacji dynamicznej, jak też wpływu drgań na budowle i ludzi". Wpływ drgań może być kluczowy.
odpowiedź
User
PiSarro
Zgadzam się z Episkopatem i pierwszym przedmówcą, że molestowanie dzieci nie jest wśród kapłanów zachowaniem dominującym. Oczywiście przytłaczająca większość z nich zajmuje się gospodyniami.
odpowiedź