SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czołowe polskie media dobrze oceniane. TVP i Polskie Radio z najlepszą opinią

Czołowe stacje telewizyjne i radiowe były oceniane w marcu br. lepiej niż rok temu. Najlepsza opinią wśród Polaków cieszą się TVP i Polskie Radio - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Article

Z badania wynika, że polepszyły się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy opinie o nadawcach telewizyjnych (więcej na ten temat). Więcej jest osób pozytywnie oceniających działalność TVP (82 proc., wzrost o 11 pkt proc.), TVN (80 proc., wzrost o 6 pkt proc.) i Polsat (79 proc., wzrost o 6 pkt proc.). Stosunkowo nieliczni (11 proc. - 12 proc.) deklarują niezadowolenie z funkcjonowania tych stacji.

W ocenach nadawców radiowych również dominują opinie pozytywne. Wyjątkiem jest Radio Maryja, co do którego zdania są podzielone: blisko jedna trzecia respondentów dobrze ocenia jego działalność (30 proc., wzrost o 9 pkt), ale krytykuje ją niemal tyle samo (29 proc.). Najlepiej postrzegana jest działalność Polskiego Radia (77 proc. - wzrost o 14 pkt proc.). Niewiele mniej osób pozytywnie ocenia funkcjonowanie RMF FM (74 proc. - wzrost o 8 pkt proc.) i Radia Zet (71 proc. - wzrost o 9 pkt proc.).

*Badanie CBOS wykonane zostało metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 6–12 marca 2014 roku na liczącej 1098 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Dołącz do dyskusji: Czołowe polskie media dobrze oceniane. TVP i Polskie Radio z najlepszą opinią

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klops
a od kiedy TVN to polskie media ? chyba tak jak polskie banki
odpowiedź
User
Kamil
To jest po prostu niemożliwe. Tyle pracy hejterów przeciw TVP na tym i kilku innych forach bez rezultatu.
Głupi naród najwyżej z wszystkich instytucji życia publicznego najwyżej ceni TVP Juliusza Brauna. I jaki tu sens być dalej hejterem?! Nie tak się umawialiśmy! :)
odpowiedź
User
Mariusz Blaszczak
To oczywiście wina złych rządów rządu donalda tuska. Kiedy Pan Premier Jarosław Kaczyński obejmie władzę – nie pozwolimy na to.
odpowiedź