SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do ekipy czwartego sezonu „Wiedźmina” Netfliksa dołączył znany reżyser

Za miesiąc ekipa czwartego sezonu serialu „Wiedźmin” Netfliksa wchodzi na plan zdjęciowy. Po raz pierwszy Liam Hemsworth wcieli się w postać Geralta z Rivii, zastępując Henry’ego Cavilla. Wiadomo także, że do składu reżyserskiego dołączył weteran produkcji telewizyjnej.

„Wiedźmin”, Netflix „Wiedźmin”, Netflix

Doświadczony reżyser telewizyjny Sergio Mimica-Gezzan dołączył do czwartego sezonu „Wiedźmina”. Jego dorobek obejmuje takie seriale, jak „Heroes”, „Battlestar Galactica”, „Prison Break”, a także „Medici”, „The Terror” i „For All Mankind”. Ponadto Mimica-Gezzan był asystentem reżysera przy filmach „Lista Schindlera” i „Szeregowiec Ryan”.

Dwa plany zdjęciowe 
Nie jest jasne, czy chorwacki reżyser dołączył tylko do sezonu czwartego, czy też do piątego. Zdjęcia do obu sezonów planowane są jedne po drugich. Z tego powodu mógłby wyreżyserować albo dwa odcinki czwartego sezonu, albo cztery odcinki w obu sezonach, ponieważ reżyserzy „Wiedźmina” zazwyczaj dostają bloki po dwa odcinki na sezon.

Zdjęcia mają potrwać do października. Po nakręceniu sezonu czwartego zespół produkcyjny zrobi sobie małą przerwę i przejdzie do pracy nad sezonem piątym. Netflix nie potwierdził oficjalnie, że powstanie sezon piąty, ale ogłosi to jeszcze w tym roku.

Wciąż nie wiadomo, co stało za rezygnacją Henry’ego Cavilla z roli głównej w serialu „Wiedźmin”, ale można przypuszczać, że jako wierny fan Sapkowskiego, nie był w stanie zaakceptować daleko idących zmian scenariuszowych sprawiających, że serialowy Geralat ma coraz mniej wspólnego z bohaterem literackim.

Odejście Cavilla 
Cavill informując o odejściu z produkcji, napisał, że jego podróż jako Geralta z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami, ale w czwartym sezonie odłoży swój medalion i miecze. Dalej informował, że „jego obowiązki jako Białego Wilka przejmie fantastyczny pan, Liam Hemsworth”.

Na koniec tego roku planowana jest także nowa książka Andrzeja Sapkowskiego, której akcja toczyć się będzie w uniwersum wiedźmińskim.

Serial „Wiedźmin” dostępny jest w ofercie platformy Netflix.

Dołącz do dyskusji: Do ekipy czwartego sezonu „Wiedźmina” Netfliksa dołączył znany reżyser

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
niestety
Poprawność polityczna wykończyła już wiele seriali.
0 0
odpowiedź