SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Czy jarasz się Polską?” - Allegro promuje otoWakacje.pl w Facebook Places (wideo)

W internecie trwa kampania „Czy jarasz się Polską?” promująca serwis ogłoszeń turystycznych otoWakacje.pl należący do Grupy Allegro. Akcja - wykorzystująca Facebook Places - jest prowadzona wspólnie z agencjami 121PR i Ciszewski PR.

Kampania „Czy jarasz się Polską?” rozpoczęła się od rekrutacji na bardzo nietypowe stanowisko - Wakacyjnego Zwiadowcy Kraju. Zainteresowane osoby musiały stworzyć opis swojej wyprawy do supermarketu w taki sposób, jakby to była przygoda ich życia. Spośród kandydatów wybrano 7 testerów, którzy dwa tygodnie jeździli po Polsce, sprawdzając miejsca atrakcyjne turystycznie i na bieżąco tworzyli bazę tych, które uznali za najbardziej godne polecenia do wakacyjnego wypoczynku. Swoje wrażenia z wizyt w nich utrwalali na tabletach Samsung Galaxy Tab.


W najbliższym czasie na stronie czyjaraszsiepolska.pl pojawią się nagrania z podróży Zawiadowców. Ponadto wszyscy użytkownicy mogą ruszyć w ich ślady i przez całe wakacje odwiedzać wybrane przez nich miejsca. Jeśli zameldują swoją obecność w danym miejscu, wykorzystując mobilną aplikację Facebook Places, otrzymują punkty. W każdym tygodniu dla najaktywniejszych użytkowników będą przyznawane vouchery na weekendowy pobyt w SPA i telefony LG Swift GT 540Osoby, a osoby, które przez całe wakacje zbiorą najwięcej punktów, otrzymają skuter Aprilia Mojito, iPad 3G 64GB i laptop Sony Vaio.

Organizatorzy podkreślają, że to jedna z pierwszych polskich kampanii, w której na szeroką skalę wykorzystywana jest usługa Facebook Places, dostępna w naszym kraju od kilku miesięcy (więcej o niej). - W Polsce co prawda usługa ta dopiero raczkuje i jest jeszcze mało wykorzystywana przez użytkowników Facebooka, więc ten rok do geolokalizacji z pewnością należeć jeszcze nie będzie. Potencjał wirusowy tego mechanizmu wskazuje jednak na to, że będzie coraz częściej wykorzystywany jako narzędzie marketingowe, także w Polsce - komentuje Natalia Hatalska, blogerka i ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej.

Oprócz strony czyjaraszsiepolska.pl kampania jest prowadzona na fanpagegu serwisu otoWakacje.pl na Facebooku. Celem akcji jest przybliżenie tego serwisu młodym i aktywnym ludziom poprzez zaproszenie ich do podróżowania po Polsce.

Kampanię prowadzi dział marketingu Grupy Allegro, do której należy serwis otoWakacje.pl. Za działania buzz marketingowe odpowiada agencja 121PR, a za media relations - agencja Ciszewski PR.

Dołącz do dyskusji: „Czy jarasz się Polską?” - Allegro promuje otoWakacje.pl w Facebook Places (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sic
super, ale ta strona nie działa. Kieruje na lokalo.pl
14 8
odpowiedź