SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czytelniczki "Pani" walczą ze stresem

Wielka społeczna akcja Idei Optimy i miesięcznika "Pani" zatytułowana "Spójrz na świat przez różowe okulary" wkroczyła w następny etap

Wielka społeczna akcja Idei Optimy i miesięcznika "Pani"  zatytułowana "Spójrz na świat przez różowe okulary" wkroczyła w następny etap. Akcja zapoczątkowana przez cykl artykułów umieszczonych na łamach "Pani" skierowana jest do wszystkich kobiet, które w życiu codziennym spotykają się ze stresem.

I etap tej akcji przybliżał Czytelniczkom "Pani" tematykę stresu, pokazywał rozmiary problemu, definiował samo zjawisko. Wywiady z autorytetami w dziedzinie psychoterapii, opinie ekspertów, listy od Czytelniczek zmagających się ze stresem pojawiały się nie tylko w magazynie "Pani", ale także we wszystkich pozostałych tytułach wydawnictwa Edipresse.

Czerwcowe wydanie miesięcznika "Pani" rozpoczyna II etap akcji. Czytelniczki znajdą w nim raport dotyczący stresu wśród kobiet, oparty między innymi na wynikach badań "Wartości i strategie życiowe polskich kobiet 2002" (przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia). Wynika z niego, że każde pokolenie Polek stresuje co innego. Znalezienie pracy to bolączka dwudziestolatek, niepokój o karierę i dochody to lęki trzydziestolatek, a troska o rodzinę i dzieci przysparza zmartwień czterdziestolatkom. Wyniki badań są bardzo interesujące także dla psychologów i socjologów. Okazuje się, że 51% Polek obawia się o swoją przyszłość, 31% z powodu stresu nie ma ochoty na seks, aż 55% martwi się niedobrą sytuacją finansową.

" Jak widać zareagowaliśmy na wielkie społeczne zapotrzebowanie. Wszyscy walczymy ze stresem, ale kobiety są szczególnie obciążone, usiłując pogodzić macierzyństwo z karierą zawodową - komentuje Piotr Rytowski, dyrektor grupy "Pani" i "Uroda". "Po zdiagnozowaniu problemu chcemy zacząć informować nasze Czytelniczki jak sobie radzić ze stresem, jak umiejętnie wykorzystywać metody i techniki jego zwalczania."

Podobne raporty dotyczące stresu w życiu kobiet opublikują także inne tytuły wydawnictwa Edipresse, między innymi: magazyn o zdrowiu "Vita", tygodnik "Przyjaciółka", miesięczniki "Mamo, to ja" i "Twoje Dziecko", "Uroda".

Jak wynika z bardzo żywych reakcji Czytelniczek i dużej liczby listów do redakcji akcja "Spójrz na świat przez różowe okulary" spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czytelniczki "Pani" walczą ze stresem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl