SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czytelniczki redagują Gazetę Olsztyńską

Gazeta Olsztyńska w przeddzień Święta Kobiet oddała swoje łamy paniom.

Dwie Czytelniczki gazety - Karolina Wojciechowska, studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Ewa Maculewicz, artystka ludowa z Derca - współredagowały wydanie gazety, które ukazało się 8 marca.

To po ich sugestiach na pierwszej stronie „Gazety Olsztyńskiej” znalazł się materiał na temat tego, o czym marzą kobiety, a gazeta z okazji Święta Kobiet starała się nie epatować złymi informacjami. Czytelniczki razem z redaktorami uznały, że jednym z tematów w środowej gazecie powinien być materiał o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, którzy wybierają się na studia.

W podobny sposób redagowano gazetę w dniu świętego Walentego. Wtedy również o wyborze materiałów do Gazety Olsztyńskiej decydowali zaproszeni przez redakcję Czytelnicy.

- Zaproszenie Czytelników do redakcji, wysłuchanie ich opinii o zgłaszanych przez redakcję tematach jest dla nas cennym doświadczeniem. Pokazuje jak świat widzą odbiorcy gazety a nie jej twórcy. To też element interaktywności, o której staramy się zawsze pamiętać – mówi Robert Sakowski, redaktor naczelny Gazety Olsztyńskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czytelniczki redagują Gazetę Olsztyńską

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl