SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Bezpieczna Podróż na Opolszczyźnie

Nadawane z Legionowa Radio Bezpieczna Podróż trafiło do multipleksu testowego PSN Infrastruktura w Opolu. Tym samym stacja dostępna dotychczas w  próbnych multipleksach DAB+ w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku poszerzyła zasięg.

Article

Dzięki multipleksowi próbnemu mieszkańcy Opolszczyzny mogą słuchać 12 stacji. To Radio Park, Twoja Polska Stacja, Muzyczne Radio, Radio Jasna Góra, Wasze Radio FM, Radio Profeto, Mega Radio, Radio Nuta, Disco Radio, Radio Doxa, Radio Imperium oraz wspomniane wcześniej Radio Bezpieczna Podróż. Emisja z masztu na Górze Świętej Anny i komina Energetyki Cieplnej Opolszczyzny jest prowadzona na kanale 10C.

Rozgłośnia z koncesją od 2019 roku

Właścicielem Radia Bezpieczna Podróż jest fundacja Emanio Arcus, która zajmuje się wsparciem osób niepełnosprawnych. W grudniu 2019 roku otrzymała ona koncesję na nadawanie w 7 lokalizacjach (Warszawa, Katowice, Rzeszów, Tarnów, Poznań, Częstochowa, Toruń). Regularna emisja rozgłośni poświęconej problemom niepełnosprawnych w tych lokalizacjach jeszcze nie ruszyła.

Konkurs na ogólnopolski multipleks DAB+

KRRiT chce w najbliższych miesiącach przeprowadzić konkurs na ogólnopolski multipleks DAB+. - Przygotowujemy się do ostatecznej decyzji co do rozdysponowania pozostałych jeszcze w zasobach częstotliwości cyfrowych, czyli drugiego i trzeciego multipleksu. Nie obserwujemy większego zainteresowania pasmami dotychczasowych nadawców. W innych krajach, takie grupy jak RMF z DAB+ bardzo intensywnie korzystają. Jeżeli nie będzie zainteresowania, to ogłosimy na te częstotliwości otwarte konkursy i chętni będą mogli po nie sięgnąć i je wykorzystywać - mówił latem szef KRRiT Witold Kołodziejski. Nadawcy komercyjni, tacy jak Grupa RMF, Radio Zet są sceptyczni. Uważają, że cyfryzacja radia powinna opierać się na internecie. Krytykują DAB+ m.in. za słabszy zasięg.

Wkrótce lokalne multipleksy

Niedługo powinny też ruszyć regularne emisje w wybranych lokalizacjach. Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował pod koniec lipca, że operatorem pięciu lokalnych multipleksów DAB+ będzie firma DABCOM, a dwa pozostałe, których dotyczył ogłoszony w kwietniu konkurs przypadną spółce PSN Infrastruktura. DABCOM będzie operatorem MUXRL w Poznaniu (kanał 5C), Tarnowie (9C), Warszawie (10B), Katowicach (12C) i Częstochowie (12 D). PFN Infrastruktura wygrała z kolei konkurs w Toruniu (6C) i Rzeszowie (9B).

W Częstochowie nadawać mają: Bezpieczna Podróż, Disco Radio, Mega Radio, Radio Express FM, Radio Fiat, Radio Jasna Góra, Radio MUZO.FM, Radio Nuta, Radio Open FM, Radio Profeto, Twoja Polska Stacja. W Katowicach przewidziano emisję: Radia Bezpieczna Podróż, Disco Radia, Mega Radia, Radia Express FM, Radia Imperium, Radia MUZO.FM, Radia Nuta, Radia Open FM i Radia Profeto. W Poznaniu będą to: Bezpieczna Podróż, Disco Radio, Mega Radio, Radio MUZO.FM,  Radio Nuta, Radio Open FM, Radio Profeto i Wasze Radio FM. W Rzeszowie w skład multipleksu lokalnego wejdą: Bezpieczna Podróż, Radio Leliwa, Radio MUZO.FM, Radio Open FM i Radio Profeto. W Tarnowie to: Bezpieczna Podróż, Radio Open FM, Radio Profeto i Trendy Radio. W Toruniu mają nadawać: Bezpieczna Podróż, Radio MUZO.FM, Radio Open FM, Radio Profeto i Radio Toruń. W Warszawie będą dostępne: Bezpieczna Podróż, Disco Radio, Mega Radio, Radio Kolor, Radio MUZO.FM, Radio Nuta, Open FM i Radio Profeto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Bezpieczna Podróż na Opolszczyźnie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mazowiecczyzna
Opolszczyzna, opolszczyzny... po kiego grzyba używać tego rusycyzmu? Można napisać o województwie opolskim, regionie opolskim, Śląsku Opolskim, opolskiej części Górnego Śląska...
odpowiedź
User
Antena
I znowu w artykule nie wspomniane, ze ta fundacja "stoi" na żone własciela dawnego Radia Hobby... A to jednak ważne.
odpowiedź
User
asd
A gdzie muxy lokalne dla pozostałych większych miast?Które już zresztą z dwa lata temu miały ruszyć.
odpowiedź