SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Daily Mail” przeprasza Melanię Trump za kłamliwy artykuł, zapłaci 2,9 miliona dolarów odszkodowania

Dziennik „Daily Mail” w ramach ugody przeprosił Melanię Trump, żonę prezydenta USA za artykuł sugerujący, że Pierwsza Dama była w przeszłości dziewczyną do towarzystwa. Brytyjski wydawca zapłaci jednak o wiele mniejsze odszkodowanie od żądanego przez prezydentową - 2,9 zamiast 150 mln dolarów.

Melania Trump Article

Spór pomiędzy Melanią Trump a „Daily Mail” zrodził się po tym, jak brytyjski tabloid opublikował w sierpniu ub.r. materiał sugerujący, że późniejsza Pierwsza Dama USA w przeszłości była nie tylko modelką, ale świadczyła usługi wykraczające poza standardowy modeling. W domyśle gazeta sugerowała, że Melania Trump była luksusową prostytutką.

W lutym br. prawnicy żony obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych wnieśli do sądu pozew przeciwko „Daily Mail” i Daily Mail General Trust (DMGT), wydawcy serwisu Mail Online.

Według oskarżenia publikacja naraziła żonę prezydenta na wymierne straty, bowiem utrata dobrego imienia pozbawiła ją możliwości sprzedawania pod własną marką rozmaitych produktów, wśród których miały się znaleźć kosmetyki czy ekskluzywna biżuteria. W efekcie w pozwie zawarto żądanie zapłacenia przez wydawcę kwoty 150 mln dol. odszkodowania na rzecz Pierwszej Damy.

Teraz strony doszły do ugody przed ogłoszeniem wyroku sądowego. W serwisie Daily Mail opublikowano przeprosiny za publikację spornego tekstu, brytyjski wydawca przyznał się do zamieszczenia treści opartych na niesprawdzonych informacjach.

Obiecał też wycofać materiał z sieci i zapłacić odszkodowanie. Jednak według informacji do których dotarł Reuters kwota zadośćuczynienia będzie znacząco odbiegać od pierwotnych żądań Melanii Trump. Zamiast 150 mln dolarów „Daily Mail” zapłaci jedynie 2,9 mln.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Daily Mail” przeprasza Melanię Trump za kłamliwy artykuł, zapłaci 2,9 miliona dolarów odszkodowania

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Kurczę,chciałbym z jednej strony,by kilka gazet u nas zakłamstwa o parze prezydenckiej i nie tylko za te sooolidnie beknęły,przecie i tak nie mamy demokraci,a cośby poczuły,z drugiej strony od razu podniósłby się ryk,ale i precedens mógłby być bardzoniebezpieczny,zwłaszcza przy naszym prawie prasowym.NIedawno próbowano ukarać potężną karą jedną,czy drugą gazetę,w obronie stanęło wielu bez względu na podziały,choć wielu n ie. Tak można zabić gazetę, zakneblować dziennikarza. Ale gazetą też. NO i jest inna metoda,można napisać półprawdy,prawdę,ale wyszydzić...Zakazy,kary,wiadomo...to dziennikarz musi być dobrym dziennikarzem a nie salcesonem, alenieraz to bardzo skuteczne. a że działa w różne strony i sędziowie różni są...Tak źle i tak niedobrze.Z n.strony ciekawe dla ilu oni będą frajerami,męczennikami a dla ilu kłamcami.
13 12
odpowiedź
User
sdaf
"Daily Mail" to taka brytyjska "Gazeta Wyborcza".
16 14
odpowiedź
User
Łoko
Czyli honor kobiety ma swoją cenę!
10 10
odpowiedź