SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Danone wprowadza oznakowanie Nutri-Score na swoje produkty

Firma mleczarska Danone wprowadza oznakowanie Nutri-Score na swoje produkty. Ma ono ułatwić konsumentom dokonywanie prawidłowych wyborów żywieniowych. Firma przystępuję też do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej z tym związanej.

Article

Danone podaje, że z badań firmy Kantar, które zleciła firma wynika, że 62 proc. konsumentów sprawdza w sklepie etykiety produktów, które chce kupić. I chociaż na opakowaniach umieszczone są szczegółowe informacje o składzie produktów, to jednak bardzo   często nie wiedzą, jak wybierać wartościowe produkty spożywcze.

Wprowadzane przez Danone na produkty oznakowanie Nutri-Score zawiera 5 liter i odpowiadające im kolory. I tak produkty oznaczone literami A i B należy spożywać częściej lub w większej ilości,   te oznaczone   literą C powinno się   spożywać w sposób umiarkowany, a produkty z literami D i E należy spożywać rzadziej lub mniejszej ilości.

W Polsce, 91 proc. badanych konsumentów wskazuje, że Nutri-Score może być pomocny przy dokonywaniu zakupów, a  90 proc. z nich uważa, że Nutri-Score jest łatwy do zrozumienia.

Obecnie oznaczenie Nutri-Score znajduje się m.in. na marce Danio, a do końca 2021 roku zostanie wprowadzony na   70 proc. portfolio Danone. Firma planuje stopniowo oznaczyć wszystkie swoje produkty.

Danone jednoczenie dołącza do kampanii edukacyjnej zainicjowanej przez Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka,   Federacje Konsumentów, Instytut Matki i Dziecka oraz Polskie Towarzystwo Dietetyki. Jej celem jest wsparcie   konsumentów   w   podejmowaniu   właściwych   decyzji żywieniowych   oraz   rozpowszechnienie   oznakowania   Nutri-Score   na produktach spożywczych w całej Polsce.

Kampania ma też przekazywać wiedzę na   temat znakowania Nutri-Score jak najliczniejszej grupie Polaków oraz zachęcenie do stosowania go na jak największej liczbie produktów. Wszystkie   działania,   w   różnych   kanałach   komunikacji, będą prowadzone pod hasłem #ProsteWybory.

Dotychczas do akcji przyłączyły się takie firmy, jak Żabka, Nestle, Auchan, Kaufland i Carrefour.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Danone wprowadza oznakowanie Nutri-Score na swoje produkty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl