SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Kacprzyk prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego

Rada nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) podjęła uchwałę w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków prezesa Dariuszowi Kacprzykowi, podał bank w komunikacie. Kadencja nowego prezesa potrwa do 30 czerwca 2017 r.

"Dariusz Kacprzyk został rekomendowany jako jeden z kandydatów na prezesa w wyniku konkursu przeprowadzonego w maju przez radę nadzorczą na wniosek ministra finansów. Jednocześnie rada nadzorca BGK dziękuje panu Dariuszowi Danilukowi za pracę na stanowisku prezesa zarządu banku w latach 2011-13. Rada nadzorcza podkreśla, że w tym okresie bank stał się instytucją ważną w realizacji polityki gospodarczej rządu, a jego pozycja w polskim sektorze bankowym uległa istotnemu wzmocnieniu" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z przepisami, powołanie na stanowisko nowego prezesa BGK musi zostać jeszcze zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Dariusz Kacprzyk formalnie będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu, podano także.

"Kadencja nowego prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego wygasa 30 czerwca 2017 r." - podsumowano.

Bank Gospodarstwa Krajowego to jedyny w Polsce bank państwowy. Jego strategią jest wspieranie rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego, realizowanych w szczególności z wykorzystaniem środków publicznych, pochodzących z funduszy Unii Europejskiej oraz międzynarodowych instytucji finansowych. BGK aktywnie uczestniczy w procesie konsolidacji finansów publicznych, a także w finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego, spółek komunalnych i zakładów opieki zdrowotnej.

 

Dołącz do dyskusji: Dariusz Kacprzyk prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl