SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Kostrzewski dyrektorem działu badań i analiz Grupy Eurozet

Od maja w strukturach Grupy Eurozet będzie funkcjonował nowy dział badań i analiz, który powstanie z połączenia dawnych zespołów badawczo-analitycznych GRA i Eurozetu. Na jego czele stanie Dariusz Kostrzewski.

Dariusz Kostrzewski Dariusz Kostrzewski

Dariusz Kostrzewski od października 2022 odpowiadał za badania słuchalności i wsparcie badawcze działu cyfrowego w Grupie Radiowej Agory. Od 2000 do 2019 roku szefował działowi badań i analiz "Gazety Wyborczej", gdzie najpierw zajmował się analityką prasową na potrzeby działów reklamy, a od 2014 roku także za analityką internetową i subskrypcyjną.  W 2020 roku w centralnym dziale analizy Agory kierował działem wiedzy o użytkowniku, a w okresie 2021-2022 pełnił rolę dyrektora ds. badań w Agorze.

W latach 2012-2022 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskich Badań Czytelniczych. Działał w Zespole Metodologicznym Polskich Badań Internetu w 2015-2016. Od 2016 r. jako przedstawiciel GRA nadzoruje w Komitecie Badań Radiowych poprawność realizacji badania Radio Track.

Większościowym udziałowcem Grupy Eurozet.jest Agora. Tworzy wspólny szyld połączonych spółek: Eurozetu i Grupy Radiowej Agory. Portfolio nowej grupy radiowej tworzy dziewięć rozgłośni: Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Rock Radio, Radio TOK FM, Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio i Radio Plus. Ich łączny udział w słuchalności to ponad 26 proc. To mniej niż wynik lidera tego rynku Grupy RMF (RMF FM, RMF MAXX, RMF Classic, Radio GRA), która w ostatnim badaniu Radio Track (listopad 2022 r. - styczeń 2023 r.) notuje w sumie 35,5 proc. udziału w czasie słuchania.

W 2021 r. grupa kapitałowa Eurozet osiągnęła wzrost przychodów o 10,7 proc. do 194,98 mln zł. Zysk netto nadawcy zaksięgowany przez Agorę zwiększył się z 16,51 do 23,97 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Kostrzewski dyrektorem działu badań i analiz Grupy Eurozet

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Badacz prasy ma badać radio w czasach internetu.
Pogratulować.
19 6
odpowiedź
User
Boszczu
A jak tam T R U S Z C Z U, który nie poniósł konsekwencji za M O B B I N G? Bardzo wchodzi w tyłek nowej gwardii z Agory?
18 7
odpowiedź
User
Kolo
Fajna strategia: kolejne badania, i kolejne działy, żeby sprawdzić, dlaczego nas nie słuchają. A w Eurozecie wszystko słychać na antenie, nie potrzeba żadnych badań.
17 9
odpowiedź