SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Kotlarz prezesem Polskapresse w Lublinie. Sylwia Szewc naczelną „Kuriera Lubelskiego”

Dariusz Kotlarz, dotychczasowy redaktor naczelny „Polski Kuriera Lubelskiego”, od 1 listopada br. zostanie prezesem wydającego go spółki Polskapresse Oddział Kurier Lubelski. Natomiast kierowanie gazetą przejmie Sylwia Szewc.

Dariusz Kotlarz, fot prArticle

Kotlarz na stanowisku prezesa Oddziału Kurier Lubelski zastąpi Aureliusza Mikosa, który pozostaje prezesem Oddziału Warszawa.  Dodatkowo odpowiadać on będzie za nowe projekty wydawnicze Grupy Polskapresse oraz pełnić funkcję redaktora naczelnego wszystkich redakcji motoryzacyjnych Polskapresse i Mediów Regionalnych - zarówno drukowanych jak i internetowych (dotąd odpowiadał tylko za pisma motoryzacyjne Polskapresse). Aureliusz Mikos z wydawnictwem związany jest od 2003 roku.

Dariusz Kotlarz od 2008 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego „Polski Kuriera Lubelskiego”. Wcześniej przez cztery lata Kotlarz był wicenaczelnym tytułu. Z redakcją dziennika związany jest od 2002 roku. W przeszłości pracował m.in. w dziale reportażu "Gazety Wyborczej" w Warszawie oraz "Gazecie Wyborczej" w Lublinie, gdzie był m.in. kierownikiem działu miejskiego.

Nowa szefowa lubelskiego dziennika Sylwia Szewc wcześniej pracowała w nim jako zastępca redaktora naczelnego ds. serwisów internetowych. Z “Polską Kurierem Lubelskim” jest związana od 2010 roku, w przeszłości była sekretarzem redakcji w bezpłatnym tygodniku i portalu “MM Moje Miasto Lublin”.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Polski Kuriera Lubelskiego” w I półroczu br. wyniosła 4 628 egz. (zobacz wyniki wszystkich dzienników regionalnych i lokalnych).

Dołącz do dyskusji: Dariusz Kotlarz prezesem Polskapresse w Lublinie. Sylwia Szewc naczelną „Kuriera Lubelskiego”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bankier
Cytat: "Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Polski Kuriera Lubelskiego” w I półroczu br. wyniosła 4 628 egz."
W jaki sposób opłaca się wydawać gazetę codzienną, której sprzedaż jest poniżej 5 tys. egz.?
Policzmy: 5 tys * 25 dni w m-c * 2 zł, to jest 250 tys. brutto na m-c.
odpowiedź
User
bankierII
Zapomniałeś o wpływach z reklamy i ogłoszeń. Może nawet wyższych niż ze sprzedaży egzemplarzowej
odpowiedź
User
Mxrek
Jak to ładnie brzmi Polska Press , a czy to nie jest niemiecki koncern Verlagsgruppe Passau ?
odpowiedź