SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dariusz Piotrowski i Rafał Albin awansowali w Microsoft Polska

Dariusz Piotrowski objął stanowisko dyrektora sprzedaży do klientów enterprise w polskim oddziale firmy Microsoft. Funkcję dyrektora działu nowych technologii obejmie po nim Rafał Albin, dotychczas prowadzący dział Windows.

Dariusz Piotrowski i Rafał Albin awansowali w Microsoft Polska

Dariusz Piotrowski dołączył do zespołu Microsoft w lutym 2009 roku. Jako dyrektor działu nowych technologii (Developer & Platform Group) był odpowiedzialny za rozwój platformy Microsoft na polskim rynku oraz za strategię działań adresowanych do programistów i specjalistów IT. Przed nominacją Ronalda Binkofskiego w styczniu br. (http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ronald-binkofski-dyrektorem-generalnym-polskiego-oddzialu-microsoft), pełnił również obowiązki dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy. Na stanowisku dyrektora sprzedaży do segmentu Enterprise zastąpił Andrzeja Horawę.

Wcześniej Piotrowski pracował przez 13 lat w Cisco Systems, gdzie sprawował funkcję dyrektora technicznego i był odpowiedzialny za rozwój zespołów krajowych oraz sprzedaż zaawansowanych technologii do wszystkich sektorów rynku w regionie Europy Środkowej. Swoją karierę rozpoczął w Naukowo-Akademickiej Sieci Komputerowej NASK, gdzie odpowiadał za projektowanie i wdrażanie ogólnokrajowych sieci teleinformatycznych. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, posiada tytuł MBA Uniwersytetu Warszawskiego oraz Illinois.

Rafał Albin na stanowisku dyrektora działu nowych technologii (Developer & Platform Group, w skrócie DPE) zastąpi Piotrowskiego z początkiem kwietnia br.

W polskim oddziale Microsoftu Albin pracuje od ponad 3 lat. W tym czasie odpowiadał m.in. za wprowadzenie na polski rynek systemu Windows 7 oraz Windows 8. Wcześniej odpowiadał m.in. za konsolidację biznesową w ATC Holding, po przejęciu ATC (czeskiego dystrybutora sprzętu komputerowego) przez AB. W AB i Cezar odpowiadał za rozwój dystrybucji i marketing, wprowadził również na polski rynek marki sprzętu komputerowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał także we własnej firmie, dostarczającej oprogramowanie i usługi IT przedsiębiorstwom z sektora MSP. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na Politechnice Wrocławskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Piotrowski i Rafał Albin awansowali w Microsoft Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl